Фото: segodnya.ua
Чому так важливо створення ринку електроенергії та запровадження ринкових цін? Давайте розберемося, що очікує українців після втілення реформи, або без неї.
Будь-яка зміна має як позитивні, так і негативні наслідки. Протягом перших двох років реформа призведе до зростання тарифів для споживачів, ніж якби її не проводити. За оцінкою Українського інституту майбутнього, тарифи для населення в 2019 р. зростуть на 28%.), а в 2020 р. – ще на 84%. Для промислових споживачів тарифи зростуть в 2019 р. на 45% зі зниженням на 5% в 2020 р.
АЛЕ що натомість отримає Україна? За рахунок проведення реформи за 2019-2030 рр. буде створено додатковий ВВП на суму 72,1 млрд дол., до державного бюджету додатково надійде 12,1 млрд податків, населення додатково отримає 17,7 млрд доходів.
Проведення реформи за умови синхронізації з ENTSO-e сприятиме збільшенню експорту електроенергії майже в 5 разів – з 5,6 млрд кВт*год в 2017 р. до 25,0 млрд кВт*год в 2030 р. Як наслідок, додаткове надходження експортної виручки в 2019-2030 рр. складе 6,7 млрд дол. США.
В результаті створення ринку генеруючі компанії зможуть в 2019-2030 рр. інвестувати 29,8 млрд дол. США, що в 11,5 разів більше коштів, ніж без проведення реформи. Це дозволить профінансувати в повному обсязі введення нових енергоблоків й запобігти дефіциту базових потужностей, який без проведення реформи виникне після 2029 р.
Що ще трапиться, якщо не запровадити зміни? За кожен рік затягування реформи Україна втрачатиме в середньому 3,7 млрд дол. США капітальних інвестицій, 7,4 млрд дол. США ВВП, 1,16 млрд дол. США доходів державного бюджету.
Якщо не провести реформу, на споживачів очікують частіші аварійні відключення, погіршення якості енергопостачання, віключення від мереж у віддалених (депресивних) районах та різке підвищення тарифів після періодів тривалого стримування їх зростання.
Чи не здається вибір очевидним за таких умов?
Більше про потенційні наслідки реформи дізнайтеся у дослідженні УІМ “РЕФОРМУВАННЯ РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ” за посиланням
Вам також буде цікаво:
Странам Евразийского экономического союза остались считанные дни, чтобы выйти из войны против Украины
Українсько-китайські відносини: що означає нове перезавантаження
Якщо не запускати «розумний» карантин, то вже через тиждень чинний карантин виявиться фарсом
Албанія у вогні: про що свідчать протести на Балканах
У Києві відбудеться антикорупційний квест для молоді
Навіщо Лавров поїхав в Африку?