» Новини » ВПК, Лукашенко, калькулятор

ВПК, Лукашенко, калькулятор

Отже, 2017 рік. РФ радісно рапортує про те, що “дарує” Сербії 6 МІГ-29. Але мовчить, що Білорусь так само “дарує” тій самій Сербії 8 МІГ-29 і “трішки” ЗРК “БУК”.

 

Білорусь щедра? Ні в якому разі — літаки на приколі, а утримувати парк техніки, що не літає, дорого. Умова “подарунка” — серби сплачують модернізацію МІГів (директор 558 АРЗ в моєму рідному місті радісно стукає клавішами калькулятора).

Але ж у Білорусі літаки старі… Ага, водночас надходить новина про те, що РФ обломилася зі створенням аналога МЗКТ для “Тополь-М”. А нового контракту з Білоруссю немає. На пропозицію купити весь завод Лукашенко відповів російсько-матерно, вказавши шлях, куди треба йти.

 

Відбулися переговори, після чого з’явилися 2 новини:

1. МЗКТ знов постачає техніку для Тополь

2. РФ після 10 років перетягування канату погодилася продати Білорусі 12 СУ-30 СМ (покоління 4+), що … замінять старі МІГ-29 (які і так не літають)

Далі цікавіше — в Туркменістані відбувається військовий парад із демонструванням ЗРК С-125 2 БМ “Алебарда” (білоруське доопрацювання “Печори 2М”). Туркмени начебто збиралися таке у росіян купувати, та, мабуть, не склалося.

Натомість згадані серби продовжують переговори про купівлю у Білорусі 2-х дивізіонів комплексів С-300, які 7 років тому Мінськ купив у Москви з велииииким дисконтом.

 

І тут ми згадуємо про договір війсьпрому Білорусі з державним агентством оборонних технологій КНР. Там у планах були 3 пункти: РСЗВ, ОТРК і ЗРК середньої дальності.

 

Перший = “Полонез”— є +

Другий — частково той самий “Полонез”, і роботи ведуться.

А ось третій… Білорусь продає ЗРК — значить, з’явиться щось нове, цікаве. Китайці працюють, Лукашенко стукає пальцями по калькулятору.

 

І, нарешті, Лукашенко поїхав до ОАЕ, де вирішив відпочити та відпочивав до прильоту Порошенка, з яким добре поговорили. Думаю, зокрема й про декілька цікавих СП на території України.

Однак дам Києву спокій — це окрема розмова, а ось Емірати, що не кажи, є одним із найбільших майданчиків для легальної та не дуже торгівлі зброєю.

А тим часом за останній тиждень жовтня відбулися засідання спільних комісій з військово-технічної співпраці Білорусі та Туреччини, Білорусі та В’єтнаму, в Мінську був командувач сил повітряної оборони Киргизстану. Ще за тиждень міністр оборони Азербайджану уважно вивчав завод точної механіки (де роблять “Полонез”) і розхвалював білоруську військову техніку, поставлену раніше.

 

Лукашенко невдовзі зламає ще один калькулятор…

Пікантності додає той факт, що раніше білоруський ВПК був переважно постачальником “російських колег”, аніж виробником і активним продавцем власних виробів.

Сьогодні лізуть навіть на ринки, які РФ може втратити через хвалену якість своєї продукції. Ну і, природно, в ті країни, яким глибоко начхати на гучні слова про демократію, права людини і навіть якийсь там вектор цивілізаційного вибору.

 

Про сирійську опозицію, у якої з’явилися ПТРК для знищення зокрема й російських окупантів, я говорити не буду. Офіційно Мінськ такого не продає. Тим паче, стороні, що воює проти РФ, тим паче — за американські кошти через болгарську фірму-прокладку. А документи митниць країн, що лежать між країнами білорусів і болгар — це все підступи ворогів. Брешуть, нелюди. Тим паче, що у білоруській статистиці такі дані, підозрюю, ніколи й не з’являться.

Зате у Лукашенка є ще один зламаний калькулятор…

Джерело: “Політком”.