» Аналітичні матеріали, Новини » Експерт UIF Андрій Ілларіонов презентував програму «Трильйон доларів для України»

Експерт UIF Андрій Ілларіонов презентував програму «Трильйон доларів для України»

Вчора Український інститут майбутнього (UIF) провів велику презентацію нової програми «Трильйон доларів для України» за участі її керівника та експерта UIF Андрія Ілларіонова.

Головною метою презентації було розпочати суспільний діалог щодо необхідності сталого економічного зростання, яке вже за два десятиліття зможе забезпечити Україні ВВП у трильйон доларів.

«Ця презентація покликина внести ряд ідей в українське експертне середовище для того, щоб їх можна було обговорювати, критикувати,доповнювати тощо. Головна наша мета разом з Українським інститутом майбутнього полягає у тому, що має початися суспільна дискусія і діалог щодо того, як досягнути ВВП України в один трильйон доларів, в які терміни та за яких умов», – заявив пан Ілларіонов.

Під час заходу експерт виділив 3 фактори, що є основою сталого економічного зростання:
1) Стійкість до зовнішніх ризиків і загроз (справжній суверенітет);
2) Верховенство права;
3) Розмір держави в економіці (співвідношення перерозподілу доходів під впливом держави через податки).

Зокрема, Андрій Ілларіонов запропонував стратегію розвитку для України, виконання якої зумовлює досягнення вказаного розміру ВПП до 2040 року. Серед головних показників є забезпечення:

1) Зовнішньої безпеки (членство в НАТО);
2) Індексу рівня корупції до рівня – 6,0;
3) Індексу верховенства права – 65;
4) Переходу до бюджетного профіциту з 2025 року;
5) Досягнення оптимального розміру держави ( 20% ВВП) з орієнтацією на 2040 рік.

Виконавчий директор UIF Вадим Денисенко зазначив, що наш аналітичний центр продовжує бути майданчиком для прогресивних ідей та фахових дискусій, і саме тому дана лекція – це лише початок знайомства з великою комплексною програмою «Трильйон доларів для України». За його словами, Український інститут майбутнього анонсуватиме продовження лекцій Андрія Ілларіонова та і надалі спрятиме забезпеченню експертних обговорень озвучених ідей задля проведення якісної економічної політики в Україні.

Про реалізацію подібних програм у інших країнах та механізми даної стратегії дивіться у презентації від Андрія Ілларіонова.

Завантажити презентацію у PPTX