» Новини, Соціологія » Україна – не Росія: це два різні цивілізаційні простори

Україна – не Росія: це два різні цивілізаційні простори

Переважна більшість українців вважає, що Україна – не Росія. Зокрема, всього 22% респондентів відчувають близькість з росіянами, 18% – з білорусами, і 16% – з поляками. Такі дані було отримано під час національного соціологічного дослідження «Хто ми: портрет українців очима українців», проведеного Українським інститутом майбутнього (UIF) спільно з «Нью Імідж Маркетинг Груп» серед 5000 респондентів з 17 липня по 1 серпня 2021 року по всій Україні.

На думку самих українців ми відрізняємося від росіян тим, що є більш працьовитими – так вважають 27% респондентів, більш волелюбними – 22%, більш хазяйновитими – 21%, більш відкритими – 19%, більш щирими – 19%, більш демократичними – 19%. Тобто ми не просто знаємо, що ми не один народ, ми ще й дуже чітко розуміємо, у чому полягають наші ключові відмінності.

Тож така різниця у цінностях свідчить про те, що Україна та Росія відносяться до різних цивілізаційних просторів. Власне, серед нових цінностей 45% українців визначають свободу слова, 31% – можливість критикувати владу, а 24% – можливість протестувати. Безсумнівно, подібні ціннісні орієнтири не можуть бути притаманні «братньому народу» Російської Федерації.

Результати соціології