» Аналітичні матеріали, Новини » UIF розробив стратегію повернення довіри суспільства до держави у питанні вакцинації

UIF розробив стратегію повернення довіри суспільства до держави у питанні вакцинації

Український інститут майбутнього розробив детальний план для держави щодо відновлення довіри населення до вакцинації з метою попередження в Україні скрутного становища через пандемію, яке можливе через відсутність комунікації влади зі своїми громадянами щодо цього питання. Так, на сьогодні Україна підписала контракт на постачання 22 млн вакцин, але досі невідомі назви усіх компаній та точна кількість доз кожної з них.

Проте нещодавно Володимир Зеленський заявив про зобов’язання Кабміну розробити план вакцинацій до кінця року. Український інститут майбутнього вирішив допомогти владі, адже судячи з того, що ми бачимо, навіть якщо у нас і буде план вакцинацій, громадяни не робитимуть щеплення через втрачену довіру до держави щодо цієї проблеми. Про це свідчать усі соціологічні дослідження, зокрема і проведене Українським інститутом майбутнього.

Пропонуємо звернути увагу на наступні ключові моменти:

  1. Абсолютно непрофесійно і безглуздо ставити за мету вакцинувати 100% населення. Навіть у таких країнах як Ізраїль та США, де немає відчутних проблем із вакцинами, дуже складно досягнути такої цифри. Тому наша голова задача – зробити завдяки піар-інструментам так, щоб в Україні повірили у вакцинацію хоча б 70%-75% населення.
  2. Абсурдною, а може навіть і злочинною, є ідея багатьох представників влади вводити репресивні методи проти тих, хто сьогодні не бажає вакцинуватись. Таким чином, ми тільки зменшуємо кількість людей, які б могли зробити щеплення найближчим часом.
  3. Уся соціологія, і перш за все та, яку провів Український інститут майбутнього, доводить, що у нас є 10% дорослого населення (3 млн людей), які без будь-яких додаткових вимог готові вакцинуватися. Тому потрібно змінити план вакцинації і вже дати можливість зробити щеплення усім охочим. Таким чином, ми отримаємо 3 млн безкоштовних і позитивно заряджених агітаторів, які будуть готові розповідати про те, що вакцинація – це добре і ніяких негативних наслідків вона не має.
  4. Досягнути довіри суспільства можливо лише через зміну принципово важливих підходів. Саме тому ми пропонуємо державі здійснити 5 наступних кроків: Змінити план вакцинації та вже дати можливість усім охочим зробити щеплення; Зорієнтувати людей щодо можливих дат проведення щеплень; Забезпечити безкоштовними експрес-тестами охочих перевіритися; Збільшити кількість точок надання щеплень; Виплатити усі заборгованості перед лікарями.
  5. Необхідним кроком також є зміна чинної команди МОЗ у найкоротші терміни. Без перезавантаження цієї команди неможливо повернути довіру суспільства. Нові люди мають заходити з чітким розподілом медіа-ролей, коли кожен відповідає за свою конкретну ділянку, а не за все загалом.
  6. «Дія» не працює. Потрібно створити нову електронну чергу з опцією для громадян дізнаватися час, коли саме є можливість зробити вакцинацію та відслідковувати, як просувається черга.


                         

ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ