» Новини » УІМ анонсує новий проєкт «Наркотична та алкогольна залежність: безпека суспільства, захист неповнолітніх, психічне здоров’я»

УІМ анонсує новий проєкт «Наркотична та алкогольна залежність: безпека суспільства, захист неповнолітніх, психічне здоров’я»

Майже кожен п’ятий підліток в Україні хоча б раз пробував наркотики та щотижня вживає алкоголь.
За неофіційним даними в Україні налічують близько 1500 реабілітаційних центрів для залежних. Вік першого звертання до спеціалістів – 12 років.

За останніми офіційними даними МОЗ (2019 рік) на обліку через вживання алкоголю та психоактивних речовин перебуває 674 669 осіб. За неофіційними, цих людей втричі більше – 2 000 000, а якщо додати їхніх батьків, дружин (чоловіків), дітей виходить близько 8 000 000 осіб, які з цим зіштовхуються щоденно.

За словами виконавчого директора UIF Вадима Денисенка, проблема залежності в Україні є однією з найсерйозніших в українському суспільстві і просто вражає своїми масштабами. Разюча різниця між офіційними даними та даними громадських соціологічних опитувань доводить необхідність всебічної оцінки ситуації̈ та коригування нормативно-правого поля, розробки конкретних програм, створення мережі взаємодії влади та громадськості щодо співпраці у цій тематиці.

«Ми прагнемо, щоб кожен українець, який зіткнувся з проблемою залежності по той чи інший бік, мав можливість шукати та знаходити ефективну і доступну допомогу, зрозумілі алгоритми дій. Ці люди не мають бути «загублені» державою і залишатися наодинці з проблемою.

Тому ми офіційно розпочинаємо наш проєкт «Наркотична та алкогольна залежність: безпека суспільства, захист неповнолітніх, психічне здоров’я», – зазначив Денисенко.

✅Місія проєкту – побудова ефективних і простих механізмів співпраці державного, приватного і громадського сектору з попередження наркозалежності, надання належних, доступних і своєчасних медичних послуг і послуг соціально-психологічної реабілітації особам із залежністю в інтересах забезпечення охорони дитинства, особистої та громадської безпеки.

✅Основною стратегією проєкту є ефективна, взаємовигідна загальнодержавна концентрація зусиль, включно з залученням громадянського суспільства, науковців, практиків, засобів масової інформації, державних інституцій та їх високопосадовців, місцевих державних адміністрацій (МДА) та органів об’єднаних територіальних громад (ОТГ), інших зацікавлених осіб до негайних, системних дій із:

– своєчасної профілактики адиктивної поведінки і наркозалежності (особливо серед дітей),
– мінімізації її негативних суспільно-правових наслідків,
– зменшення ризиків розвитку тяжких психічних розладів, у зв’язку із вживанням наркотичних і психотропних речовин,
– забезпечення застосування належних сучасних програм лікування та реабілітації осіб із залежністю, у тому числі неповнолітніх і тих, хто вчинив кримінально-карані діяння.

Першим етапом стане напрацювання законопроєкту, а також розроблення політики фінансування програми лікування та реабілітації коштом державного бюджету або місцевих громад.

❗️Закликаємо представників держави, органів місцевого самоврядування, фахівців, громадських діячів, а також засоби масової інформації до співпраці ❗️

👥Проєктом від Українського інституту майбутнього керуватимуть Анна Міщенко та Вікторія Мозгова.