За останніми офіційними даними МОЗ (2019 рік) на обліку через вживання алкоголю та психоактивних речовин перебуває 674 669 осіб. За неофіційними, цих людей втричі більше – 2 000 000, а якщо додати їхніх батьків, дружин (чоловіків), дітей виходить близько 8 000 000 осіб, які з цим зіштовхуються щоденно.
За словами виконавчого директора UIF Вадима Денисенка, проблема залежності в Україні є однією з найсерйозніших в українському суспільстві і просто вражає своїми масштабами. Разюча різниця між офіційними даними та даними громадських соціологічних опитувань доводить необхідність всебічної оцінки ситуації̈ та коригування нормативно-правого поля, розробки конкретних програм, створення мережі взаємодії влади та громадськості щодо співпраці у цій тематиці.
Тому ми офіційно розпочинаємо наш проєкт «Наркотична та алкогольна залежність: безпека суспільства, захист неповнолітніх, психічне здоров’я», – зазначив Денисенко.
Місія проєкту – побудова ефективних і простих механізмів співпраці державного, приватного і громадського сектору з попередження наркозалежності, надання належних, доступних і своєчасних медичних послуг і послуг соціально-психологічної реабілітації особам із залежністю в інтересах забезпечення охорони дитинства, особистої та громадської безпеки.
Першим етапом стане напрацювання законопроєкту, а також розроблення політики фінансування програми лікування та реабілітації коштом державного бюджету або місцевих громад.
Закликаємо представників держави, органів місцевого самоврядування, фахівців, громадських діячів, а також засоби масової інформації до співпраці
Вам також буде цікаво:
Наш уряд думає як скасувати ФОП, поляки скасовують… податок на прибуток для молоді-ФОП
Russia in details: events and trends in Russia over the last week (10.12-16.12)
Хто замовив “святковий вихід” Тітушок у Дніпрі
В Українському інституті майбутнього представили нову виконавчу директорку
Законопроєкт «Про медіацію» потребує точності формулювань та професійних підходів при формуванні нової законодавчої бази
Tariff petitions. Payments for housing and communal services have become the only “protest outlet” for the Russians