За останніми офіційними даними МОЗ (2019 рік) на обліку через вживання алкоголю та психоактивних речовин перебуває 674 669 осіб. За неофіційними, цих людей втричі більше – 2 000 000, а якщо додати їхніх батьків, дружин (чоловіків), дітей виходить близько 8 000 000 осіб, які з цим зіштовхуються щоденно.
За словами виконавчого директора UIF Вадима Денисенка, проблема залежності в Україні є однією з найсерйозніших в українському суспільстві і просто вражає своїми масштабами. Разюча різниця між офіційними даними та даними громадських соціологічних опитувань доводить необхідність всебічної оцінки ситуації̈ та коригування нормативно-правого поля, розробки конкретних програм, створення мережі взаємодії влади та громадськості щодо співпраці у цій тематиці.
Тому ми офіційно розпочинаємо наш проєкт «Наркотична та алкогольна залежність: безпека суспільства, захист неповнолітніх, психічне здоров’я», – зазначив Денисенко.
Місія проєкту – побудова ефективних і простих механізмів співпраці державного, приватного і громадського сектору з попередження наркозалежності, надання належних, доступних і своєчасних медичних послуг і послуг соціально-психологічної реабілітації особам із залежністю в інтересах забезпечення охорони дитинства, особистої та громадської безпеки.
Першим етапом стане напрацювання законопроєкту, а також розроблення політики фінансування програми лікування та реабілітації коштом державного бюджету або місцевих громад.
Закликаємо представників держави, органів місцевого самоврядування, фахівців, громадських діячів, а також засоби масової інформації до співпраці
Вам також буде цікаво:
Де шукати резерви для перезапуску ринку праці в Україні?
Скорочення кількості народних депутатів: оптимізація чи профанація?
Молдова з парламентом, але без коаліції
Київський меридіан 3: Зовнішні виклики та можливості України
Євген Мироненко: Політика Уряду і Мінрозвитку громад і територій України спрямована на позбавлення громад ресурсів
Емоційно-психологічний стан українців