» Новини » Тетяна Ющенко прокоментувала залучення англійського лорда в судді Казахстану

Тетяна Ющенко прокоментувала залучення англійського лорда в судді Казахстану

Джерело: ukrinform

В Астані створено суд на чолі з англійським лордом Гаррі Вульфом і його командою. Мета – залучення інвестицій. А чому ж в Україні не вдаються до подібних практик?

Експерт програми реформування правоохоронної та судової систем аналітичного центру “Український інститут майбутнього” Тетяна Ющенко переконує, що Конституція нашої держави, на відміну від Казахстану, чітко визначає вимоги, яким має відповідати особа, яка прагне працювати суддею, і приналежність до громадянства України є однією з них: 

“Ймовірно, законодавство Казахстану не містить (чи уже не містить. – Ред.) таких обмежень, що дозволяє владі створювати так звані змішані, гібридні суди. Такий порядок формування суду дає можливість вести мову про гарантії його незалежності та неупередженості під час розгляду справ, і це об’єктивно викликає довіру потенційних інвесторів. А українські законотворці зосередились на ідеї створення антикорупційного суду як панацеї від усіх корупційних проявів та засобі підвищення інвестиційної привабливості. Можливо, коли цей «ефект плацебо» буде знівельовано першим виправдовувальним вироком антикорупційного суду чи першим взяттям «корупціонера на поруки», армія радників та експертів почне переконувати громадськість у тому, що єдиним способом подолати корупцію є залучення до здійснення правосуддя суддів з інших держав. Однак поки що, в реаліях сьогодення, ідея створення судів з суддями-громадянами інших держав лежить виключно в фантастичній площині”.