» Новини » “Має бути альтернатива”: Шульмейстер прокоментував співпрацю УЗ з США

“Має бути альтернатива”: Шульмейстер прокоментував співпрацю УЗ з США

Співпраця з будь-яким зі світових виробників — це позитивна тенденція. Але тільки тоді, коли вона правильно структурована.

Так на Gazeta.ua прокоментував договір про співпрацю Укрзалізниці та американської компанії General Electric Transportation Володимир Шульмейстер, директор програми “Інфраструктура” Українського інституту майбутнього і колишній заступник міністра транспорту.

Укрзалізниця отримає 30 нових локомотивів General Electric. Партнерство між компаніями передбачає постачання та локалізацію виробництва локомотивів моделі GE Evolution в Україні. Модернізацію наявного флоту локомотивів і інвестиції в сервіс на обслуговування в Україні.

“На сьогодні база локомотивів в Укрзалізниці дуже сумна. Катастрофічно бракує об’єктів. А ті, що є, перебувають у майже не робочому стані.

Ідеальна картина має такий вигляд. З Укрзалізницею співпрацюють два або три великих світових виробники. Адже обсягу роботи з ремонту та заміщення тяги достатньо для співпраці водночас із декількома виробниками. Бо якщо це буде один, ми будемо залежні від його постачання. Має бути альтернатива “, — пояснює експерт.

Зараз не зовсім зрозуміло, на яких умовах провадитиметься співпраця з General Electric, говорить він.

“В ідеалі у нас зобов’язати їх максимізувати локалізацію. Тобто в Україні має виготовлятися більш як 80 % деталей. Ми не повинні купувати запчастини за кордоном і тут займатися тільки збіркою. Ми не маємо сировинним придатком для Заходу. У такому разі кількість імпорту зменшуватиметься.

Розвиток машинобудування своєю чергою забезпечить інші галузі промисловості роботою. Ідеальний ефект — це заохочення різних індустрій до того, щоб залишати гроші в Україні, а не експортувати на Захід “, — додає Володимир Шульмейстер.