» Новини » Перша презентація дослідження «Реформування ринку електроенергії в Україні: виклики та можливості»

Перша презентація дослідження «Реформування ринку електроенергії в Україні: виклики та можливості»

У четвер, 8 листопада о 9:30 у Берліні, у Центрі східноєвропейських та міжнародних досліджень (Zentrum für Osteuropa- und internationale Studien, ZOiS) відбудеться перша презентація дослідження «Реформування ринку електроенергії в Україні: виклики та можливості», виконаного Українським інститутом майбутнього.
У дослідженні здійснено макроекономічні оцінки наслідків успішного проведення реформи, а також її провалу. Результати дослідження презентуватиме експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп.
Сучасний ринок електроенергії України часто критикується як застарілий та такий, що у багатьох аспектах не відповідає зобов’язанням України за Договором про Енергетичне співтовариство та Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.
Прийнятий у 2017 році закон створив умови для реалізації третього енергетичного пакета, який передбачає лібералізацію ринку та перехід до конкурентоспроможної моделі відповідно до європейських стандартів. Реалізація закону дає можливість цілком синхронізувати українську енергетичну систему з ENTSO-E та зробити Україну частиною єдиного європейського ринку. Розмова точитиметься навколо ризиків і вигід для українських та іноземних учасників та ролі реформи для європейської інтеграції України.