» Новини » Романенко про трагедію в Кемерово: “Жорна безсердечності можна подолати лише культурою думки”

Романенко про трагедію в Кемерово: “Жорна безсердечності можна подолати лише культурою думки”

Співзасновник, директор політичних програм аналітичного центру “Український інститут майбутнього” Юрій Романенко узагальнив причини трагедії в Кемерово з точки зору соціальної психології.

– У Росії жахлива трагедія в Кемерово. Декілька людей згоріли в торговому центрі, у тому числі діти, яких два вчителі і два батька закрили в кінозалі, поки самі пішли гуляти торгівельним центром. У цій трагедії весь жах “постсовка” у його ставленні до людини як бидла, яке має покірно виконувати те, що вимагає начальство. Діти загинули бо в наших понівечених совком суспільстві на дитину дивляться як на хом’ячка. Побіга, впобігав – і в скляночку. Дитина розглядається як проблема, від якої потрібно позбавлятися як завгодно за першою можливістю. Дитина не має прав як дорослий. Тому, якщо він хоче в туалет в цьому кінозалі, то він може хоч накласти у штані, сидячи під замком. У цій системі головне ілюзія контролю, щоб комфортно перебувати в своїх ілюзіях. Тому немає ані контролю, ані відповідальності, ані професіоналізму. Ось нещасні діти і задихнулися в баночці. Тому що з дитинства проста людина в постсовка – просто витратний матеріал, який повинен орати, приносити в дзьобику грошики скільки вкажуть і покірно здохнути, коли прийде його час.

У цьому Україна нічим не відрізняється від Росії. Тому що в Одесі, у таборі “Вікторія” наші діти були в такій самій скляночці. І головне невирішене за 26 років завдання – розбити ці скляночки, де сидять десятки мільйонів людей, чиє життя у будь-який момент може обірватися через те, що хтось не подумав, хтось хотів багато бабла, а кому-то просто байдуже до долі “холопів”.

А для Кличка і інших мерів зараз саме час влаштувати перевірку ТРЦ. Бо впевнений, що там такий самий треш із безпекою як і в Кемерово.