31 липня 2024 року в Українському інституті майбутнього, відбувся захід з відкритим доступом до прямого етеру, присвячений презентації результатів нового дослідження «Позбавити російську економіку нафтодолара: механізми санкційного тиску та їх ефективність»
Андріан Прокіп керівник програми “Енергетика” разом з Ігаром Тишкевичем експертом зовнішньої та внутрішньої політики та Олександром Базаром – молодший експерт UIF обговорювали вплив нафтогазових санкцій на економіку Росії.
Експерти зазначили, що санкції та обмеження, запроваджені країнами ЄС та США щодо російської нафтогазової галузі, поки не призвели до обвалу економіки рф. Незважаючи на введення жорстких обмежень, спостерігаємо, що економіка Росії не зазнала очікуваного обвалу. Навпаки, нафтові доходи країни залишаються на відносно стабільному рівні, що викликає широку дискусію про ефективність санкцій і підкреслює необхідність пошуку більш дієвих механізмів тиску. Це і викликало необхідність у підготовці експертами презентації дослідження, щоб здійснити детальний аналіз ситуації.
Що обговорили?
Командою експертами були представлені прогнози щодо видобутку та експорту нафти, а також обговорено очікування доходів Росії та цін на нафту. Визначено, хто наразі залишається основним імпортером російських енергоносіїв після введення санкцій з боку G7 та ЄС. Проаналізовано роль ОПЕК+ у підтримці рівня доходів Росії та фактори, що ослаблюють вплив їх ініціатив. Окремо розглянуто ситуацію з трубопровідним експортом до ЄС, та чи постачає Росія газ через українські території. Також оцінено, чи зросли нафтогазові доходи федерального бюджету Росії.
Після завершення презентації запрошені гості активно долучилися до обговорення та ставили чимало уточнюючих питань до наших спікерів:
Володимир Омельченко представник “Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова”
висловив сумнів щодо того, чи дійсно доходи Росії від експорту нафти є настільки сприятливою, як може здаватися.
Олег Назаров представник “ Київського міжнародного судово- експертного інституту психологічної експертизи і досліджень на поліграфі”
звернув увагу на те, чи не варто переглянути політику фінансування війни, зважаючи на те, що європейські країни витрачають більше на продукцію, яку постачають Індія та Китай. Він зазначив, що це може означати, що через цю економічну залежність вони фактично фінансують країни, які продовжують постачати ресурси Росії для ведення війни.Та поцікавився,чи важливо враховувати цей економічний аспект як частину стратегії впливу на ситуацію.
Кому буде цікаве це відео?
- Аналітикам і економістам, які досліджують вплив санкцій на глобальні ринки.
- Політикам і дипломатам, які формують стратегії та політику в енергетичному секторі.
- Підприємцям, щоб дізнатися як міжнародні санкції впливають на ринки та можливості для вашого бізнесу.
- Юристам, які хочуть дізнатися, як санкції впливають на економічні та правові аспекти міжнародних відносин та наслідки санкцій.
- Студентам і викладачам, що навчаються і викладають в області міжнародних відносин і економіки.
- Журналістам і блогерам, які висвітлюють питання міжнародної економіки та безпеки.
Приєднуйтесь до перегляду відео-трансляції на нашому YouTube-каналі UIF та дізнавайтесь відповіді на всі актуальні питання
Вам також буде цікаво:
Странам Евразийского экономического союза остались считанные дни, чтобы выйти из войны против Украины
Абхазько-грузинський конфлікт: які висновки може зробити Україна
UIF презентував соціологічне дослідження щодо актуальних питань: ключові результати
Український інститут майбутнього розробив концепцію реформи системи кібербезпеки в Україні
Довіра українців до фінансової системи України
Ціна порятунку української економіки від кризи – 15 млрд доларів