У четвер, 17 листопада, ВРУ розгляне зміни до Податкового кодексу України. Як заявлено Мінфіном, це приятиме покращенню інвестиційної привабливості України.
Насправді основний акцент зроблено на спрощенні адміністрування податкової політики, але достатніх стимулів для розвитку економіки не створюється.
Позитивні сторони:
1.спрощення процедури адміністрування податків з боку платників, тобто наголос зроблено на е-адмініструванні (повноцінний електронний кабінет платника, онлайн-консультування, електронне адміністрування ПДВ);
2.збільшення граничної норми річного доходу у 3 рази (до 150 млн. грн. за податковий рік) у контексті визнання операцій контрольованими у трансфертному ціноутворенні, що дозволить зменшити адміністративні видатки малих підприємств;
3.у розрізі податку на прибуток – введення податкових канікул до 31.12.2021 року для підприємств, річний доход яких до 3 млн. грн. та середньооблікова чисельність персоналу – 5-20 осіб.
Негативні сторони:
1.Замість закону про трансфертне ціноутворення внесено лише статтю у Податковий кодекс, що обмежує деталізацію процедур та особливостей.
2.Механізм зупинення податкових накладних на основі критеріїв оцінки ступеня ризиків не передбачає блокування коштів платника податків, що призводить до потенційного уникнення критеріїв ризику та призводить до ухилення від сплати податків.
В цілому, нові зміни до Податкового кодексу сприятимуть опосередковано підвищенню інвестиційної привабливості України.
А потенційний ефект для позиціонування України у Doing Business – це зменшення часу на подання звітності та сплату податку за рахунок удосконалення системи електронного кабінету платника податків (+2 п.п.).
Вам також буде цікаво:
Вікно без можливостей: чи спрацює “кувейтський” сценарій в Україні?
Громадянин робот
Африка. Приховані можливості для росту економіки України
Протести у Білорусі: п’ять ключових моментів для України
Операція століття: Вашингтон грає на користь Ізраїлю у питанні врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту
Аналітичні центри України