Ігар Тишкевич, експерт програми міжнародної та внутрішньої політики Українського інституту майбутнього для fakty.ictv.ua
В уряді Угорщини створили посаду міністра, який відповідатиме за розвиток Закарпатської області України. Раніше ця посада називалась по-іншому – з питань співробітництва прикордонних територій. Сьогодні Угорщина фактично призначила нову особу, дещо змінивши функціонал та назву цієї посади – міністр у справах розвитку Закарпатської області.
Чому така назва? Чому саме тепер? З одного боку – це посадова особа, яка має займатись угорським населенням на Закарпатті, з другого боку – це сигнал на внутрішньополітичному полі, що мовляв влада не залишає своїх співвітчизників за кордоном, а також, це певна провокація на зовнішньополітичному полі.
Це спроба показати Україні та іншим державам, що на Закарпатті існують проблеми, в тому числі з угорськими нацменшинами.
Назва посади провокативна, хоча аналогічна за функціоналом посада, як державний уповноважений у справах співвітчизників за кордоном існує у багатьох країнах.
МЗС України дуже слушно відреагував на подібну назву посади, бо не може бути уповноважений по території іншої держави. В подальшому, думаючи про можливі дії у відповідь, головне – робити свої кроки з розсудом, так, щоб вони не служили підставою для чужих політичних комбінацій.
Наразі МЗС України потребує витлумачень з боку Угорщини. Якщо певні роз’яснення будуть, потрібно діяти на підставі отриманої інформації. З іншого боку є напрями, за якими можна рухатися вже зараз, більш того, треба було рухатися ще вчора.
В багатьох державах є відомства чи урядовці, які несуть відповідальність за співпрацю з діаспорою. Україна може наділити одного чи декількох урядовців повноваженнями щодо реалізації програм по підтримці українців, що є громадянами іншої держави.
Звісно, таке варто зробити у відносинах до Угорщини, але не тільки – така робота є чудовим способом просовування українських інтересів за кордоном. Звісно, якщо є праця, а не лише назва посади. Принаймні тут варто повчитися системності у сусідів та робити своє.
Вам також буде цікаво:
Росія детально: події та тренди в РФ за минулий тиждень (18.07-22.07)
Russia in details: events and trends in Russia over the last week (29.10-04.11)
Юрій Романенко: В України з’явився шанс скинути баласт, що не давав злетіти 29 років
THE EU AND THE VISAS IN CRIMEANS` RUSSIAN PASSPORTS
«Основи російської державності» як нова ідеологія Росії на «після Путіна»
Заява Українського інституту майбутнього щодо майбутніх виборів Президента та парламенту