ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДОСЛІДЖЕННЯ
Мета: Оцінка соціально-політичних настроїв населення України
❑ Географія: Україна (національний проєкт)
❑ Обсяг вибірки: 5000 респондентів
❑ Терміни проведення: 17.07-01.08.2021
❑ Методологія: Опитування face-to-face по структурованій інтерактивній анкеті на планшеті з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань «LEMUR»
❑ Дизайн вибірки: Генеральна сукупність опитування становить 30 842 531 жителів України (крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим) віком від 18 років і старше. Обсяг вибіркової сукупності становить 5000 респондентів – національний розріз; 1000 респондентів – у кожному з п’яти виділених макрорегіонів (Захід, Центр, Південь, Схід, Донбас). Регіональні вибірки є пропорційно стратифіковані за ознакою «тип населених пунктів — міські/сільські», загальна вибірка є пропорційно стратифікованою за ознаками «макрорегіон (Захід, Центр, Південь, Схід, Донбас)» і «тип населених пунктів — міські/сільські». За типом побудови вибірки є триступеневі, комбіновані — ймовірнісні на щаблі відбору населених пунктів та початкових адрес для маршрутів опитування, із квотним скринінгом на щаблі відбору респондентів. У цілому, вибірки репрезентують доросле населення України (віком 18 років і старше*) на національному рівні та окремо на рівні макрорегіонів. Для аналізу на національному рівні було застосоване перезважування отриманих даних на рівні регіонів.
Статистична похибка для вибіркової сукупності в цілому з ймовірністю 0.95 не перевищує 1,41%**, на регіональному рівні – 3,16%**.
*Дані Банку даних Державної служби статистики України за 2019 рік: database.ukrcensus.gov.ua/MULT/Dialog/statfile.asp?
** Теоретична похибка без урахування вибіркового дизайн-ефекту
Рейтинг кандидатів у Президенти (національний розріз)
УКРАЇНА
- Чинний Президент Володимир Зеленський продовжує займати лідируючу позицію у електоральних вподобаннях респондентів: за нього готові проголосувати 18% серед усіх респондентів та 30% серед тих, хто визначився і піде на вибори.
- У порівнянні з червнем рейтинг В. Зеленського не змінився серед тих, хто визначився з вибором та піде на вибори.
- Найближчим конкурентом В. Зеленському залишається П. Порошенко: за нього готові віддати свій голос 10% серед усіх респондентів та 16% серед тих, хто пішов би на вибори та визначився з вибором.
- Зафіксовано незначне зниження рейтингу Ю. Тимошенко серед усіх респондентів у порівнянні з червнем (з 8% до 7%), але серед тих, хто піде на вибори та визначився з вибором рейтинг Ю. Тимошенко не змінився та становить 11%. При цьому Ю. Тимошенко посідає умовне третє місце, посунувши Ю. Бойко, рейтинг якого знизився та становить 6% серед усіх респондентів та 10% серед тих, хто пішов би на вибори та визначився з вибором.
- І. Смешко, В. Гройсман та Є. Мураєв долають 5-відсотковий бар’єр лише серед тих респондентів, які пішли б на вибори та визначилися з вибором – показники 6,7%, 5,6% та 5,5% відповідно.
- Відносно В. Зеленського тенденція щодо електоральних преференцій в залежності від віку респондентів продовжує зберігатися: зі зростанням віку респондентів кількість тих, хто готовий віддати за нього свій голос – суттєво знижується (38% серед респондентів віком 18-24 роки, 13% – віком 55 років та старше). При цьому щодо Ю. Бойко зафіксовано протилежну тенденцію: зі зростанням віку респондентів кількість тих, хто підтримує даного кандидата – збільшується.
Рейтинг кандидатів у Президенти (регіональні розрізи)
Макрорегіон ЗАХІД
- На Заході трійка лідерів не змінюється: В. Зеленський посідає першу сходинку з показником 16% серед усіх респондентів та 29% серед тих, хто пішов би на вибори та визначився з вибором.
- Найближчий конкурент – П. Порошенко, якому б віддали свої голоси 14% серед усіх респондентів та 24% серед тих, хто визначився та піде на вибори.
- Умовне третє місце посідає Ю. Тимошенко з показником 7% серед усіх опитаних та 13% серед тих, хто пішов би та визначився.
- Як і прогнозувалося, рейтинг Ю. Бойко у Західному регіоні буде відрізнятися від показника у національному рейтингу, так за даного кандидата готові проголосувати лише 2% респондентів серед усіх (3% серед тих, хто піде та визначився), Ю. Бойко поступається четвертим місцем, яке займає І. Смешко з показником 5% серед усіх опитаних на Заході (9% серед тих, хто піде та визначився).
- В. Гройсман має показник 6% серед тих респондентів, які пішли би на вибори та визначилися зі своїм вибором.
Макрорегіон ЦЕНТР
- У Центральному регіоні трійка лідерів також не змінюється: В. Зеленський посідає першу сходинку з показником 20% серед усіх респондентів та 30% серед тих, хто пішов би на вибори та визначився з вибором.
- Найближчий конкурент – П. Порошенко, якому б віддали свої голоси 12% серед усіх респондентів та 19% серед тих, хто визначився та піде на вибори.
- Умовне третє місце посідає Ю. Тимошенко з показником 9% серед усіх опитаних та 14% серед тих, хто пішов би та визначився.
- При цьому умовне четверте місце посідає В. Гройсман (6% серед усіх респондентів у Центрі та 9% серед тих, хто піде та визначився), випередивши Ю. Бойко та І. Смешко в порівнянні з загальнонаціональним рейтингом.
- І. Смешко готові підтримати 5% серед усіх опитаних у Центральному регіоні (7% серед тих, хто піде та визначився); Ю. Бойко – 4% серед усіх та 6% серед тих, хто йде голосувати та визначився.
Макрорегіон ПІВДЕНЬ
- На Півдні трійка лідерів дещо змінюється, однак В. Зеленський продовжує посідати лідерську позицію з показником 20% серед усіх респондентів та 35% серед тих, хто пішов би на вибори та визначився з вибором (серед респондентів, які підуть та визначилися, Південь показує найбільшу підтримку В. Зеленському у порівняні з іншими регіонами).
- Умовне друге місце займає Ю. Бойко з показниками 9% серед усіх респондентів Півдня та 15% серед тих, хто піде та визначився, випереджаючи П. Порошенко та Ю. Тимошенко у порівнянні з загальнонаціональним рейтингом.
- Умовне третє місце посідає П. Порошенко з показниками 7% серед усіх опитаних та 11% серед тих, хто пішов би та визначився.
- При цьому умовне четверте місце посідає Є. Мураєв – 5% серед усіх респондентів Півдня та 9% серед тих, хто піде та визначився, випередивши навіть Ю. Тимошенко, яка серед усіх респондентів набирає 4% (8% серед тих, хто визначився та пішов би на вибори).
Макрорегіон СХІД
- На Сході, як і у інших регіонах, перше місце займає В. Зеленський – за нього готові віддати свої голоси 17% серед усіх респондентів Сходу та 29% серед тих, хто пішов би на вибори та визначився з вибором.
- Умовне друге місце, як і у Південному регіоні, посідає Ю. Бойко з показником 10% серед усіх респондентів (17% серед тих, хто пішов би та визначився).
- Умовне третє місце поділяють П. Порошенко та Ю. Тимошенко, однак зі зниженими, порівняно загальнонаціонального рейтингу, показниками – по 5% серед усіх респондентів та по 9% серед тих, хто визначився та піде на вибори.
- Також на Сході 5% серед усіх респондентів (8% серед тих, хто пішов би на вибори та визначився) готові підтримати Є. Мураєва, даний кандидат випереджає І. Смешко, який має показник 4% серед усіх респондентів та 6% серед тих, хто визначився.
Макрорегіон ДОНБАС
- На Донбасі трійка лідерів суттєво змінюється, як змінюється і лідер Президентського рейтингу – Ю. Бойко займає умовне перше місце з показниками 18% серед усіх респондентів даного макрорегіону та 28% серед тих, хто пішов би на вибори та визначився з вибором. Ю. Бойко випереджає В. Зеленського, який є лідером як на національному рівні, так і на рівні інших чотирьох регіонів.
- Умовне друге місце посідає В. Зеленський, за якого готові віддати свої голоси 13% серед усіх респондентів та 20% серед тих, хто піде на вибори та визначився.
- Умовне третє місце з досить суттєвим показником займає Є. Мураєв – 10% серед усіх опитаних на Донбасі та 15% серед тих, хто пішов би на вибори та визначився з вибором.
- П. Порошенко, який у загальнонаціональному рейтингу має умовне друге місце, на Донбасі посідає умовне четверте місце з показником лише 4% серед усіх респондентів, при цьому він на декілька десятих випереджає В. Медведчука, який посідає умовне п’яте місце у рейтингу на Донбасі.
Ю. Тимошенко, яка у загальнонаціональному рейтингу посідає умовне третє місце, набирає лише 2% голосів серед усіх респондентів Донбасу
Рейтинг партій до Верховної Ради (національний розріз)
УКРАЇНА
- У загальнонаціональному рейтингу порівняно більше за інші партії набирає партія «Слуга народу» та посідає умовне перше місце з показниками 13,5% серед усіх респондентів та 22% серед тих, хто пішов би на вибори та визначився з вибором.
- У порівнянні з попередніми дослідженнями зафіксовано зниження рейтингу партії «Опозиційна платформа – «За життя»», яка змістилася на умовне четверте місце рейтингу (8% серед усіх респондентів та 13,6% серед тих, хто визначився та піде на вибори), поступившись партіям «Європейська солідарність» та «Батьківщина». Зниження рейтингу партії «Опозиційна платформа – «За життя»» корелюється зі зниженням рейтингу Ю. Бойко як одного з лідерів партії.
- Партія «Європейська солідарність» займає умовне друге місце рейтингу: за дану партію готові віддати свій голос 10% серед усіх респондентів та 16% серед тих, хто визначився та пішов би на вибори; за партію «Батьківщина», яка наразі посідає умовне третє місце – 8,5% серед усіх респондентів та 14% серед тих, хто пішов би та визначився.
- З усіх інших партій п’ятивідсотковий бар’єр долає лише «Сила і Честь», але лише серед тих респондентів, які пішли би на вибори та визначилися з вибором.
- Аналіз вікового розподілу прихильників партії «Слуга народу» показує, що зі зростанням віку респондентів, кількість прихильників даної політичної сили суттєво знижується, так серед респондентів віком 18-24 роки таких 27%, віком 55 років та старше – 10%. Щодо партії «Європейська солідарність» віковий розподіл порівняно рівномірний, дещо менший показник серед респондентів віком 18-24 роки. Відносно партії «Батьківщина» кількість прихильників більша серед респондентів віком 45 років та старше у порівнянні іншими віковими групами.
Рейтинг партій до Верховної Ради (регіональні розрізи)
ЗАХІД
- На Заході партія «Слуга народу», яка є лідером у загальнонаціональному рейтингу, поступається партії «Європейська солідарність», остання має показники 13% серед усіх респондентів Заходу та 22% серед тих, хто визначився та піде на вибори. За «Слугу народу» при цьому готові віддати свої голоси 12% серед усіх опитаних (20% серед тих, хто пішов би та визначився).
- Умовне третє місце займає «Батьківщина» з показником 10% серед усіх респондентів (17% серед тих, хто піде та визначився).
- «Свобода» займає умовне четверте місце – майже 5% серед усіх респондентів), за нею слідує «Сила і Честь» – також майже 5% серед усіх респондентів.
- Як і прогнозувалося, партія «Опозиційна платформа – «За життя»», яка має умовне четверте місце у загальному рейтингу, набирає лише 2% серед усіх респондентів.
ЦЕНТР
- У Центрі зберігається трійка лідерів аналогічно загальнонаціонального рейтингу, лідирує «Слуга народу» з показником 15% серед усіх респондентів (22% серед тих, хто визначився та пішов би на вибори); друге місце – «Європейська солідарність» (13% серед усіх опитаних); третє місце – «Батьківщина» (11% серед усіх респондентів).
- Умовне четверте місце посідає партія «Українська стратегія Гройсмана» – 5,5% серед усіх респондентів, посунувши донизу, у порівнянні з загальнонаціональним рейтингом, партії «Опозиційна платформа – «За життя»» (5,1% серед усіх респондентів) та «Сила і Честь» (3,9% серед усіх опитаних).
ПІВДЕНЬ
- На Півдні лідером серед партій залишається «Слуга народу» з показником 15% серед усіх респондентів та 27% серед тих, хто пішов би на вибори та визначився; умовне друге місце посідає партія «Опозиційна платформа – «За життя»» також з досить суттєвими показниками – 12% серед усіх респондентів та 21% серед тих, хто піде та визначився.
- Серед інших партій 5-відсотковий бар’єр за абсолютними показниками долають партії «Європейська солідарність» (6% серед усіх та 10% серед тих, хто піде та визначився) та «Батьківщина» (майже аналогічні показники).
- При цьому серед тих респондентів, які пішли б на вибори та визначилися з вибором 5-відсотковий бар’єр також долають партії «НАШІ» та «Партія А. Шарія».
СХІД
- На Сході першу сходинку посідає провладна партія «Слуга народу» – за неї готові віддати свої голоси майже 14% серед усіх респондентів (24% серед тих, хто піде та визначився).
- При цьому з мінімальним відривом у 0,2% умовне друге місце у Східному регіоні посідає партія «Опозиційна платформа – «За життя»» – 13,6% серед усіх респондентів (23,7% серед тих, хто піде та визначився).
- «Батьківщина» має 7% серед усіх респондентів на займає умовне третє місце, за нею слідує «Європейська солідарність», яка серед усіх респондентів набирає майже 5%.
- 5-відсотковий бар’єр, але серед тих опитаних, які мають намір голосувати та визначилися з вибором, також долають партії «НАШІ» та «Сила і Честь».
ДОНБАС
- Рейтинг партій до Верховної Ради, як і Президентський рейтинг, на Донбасі кардинально відрізняється від загальнонаціонального – безумовним лідером зафіксовано партію «Опозиційна платформа – «За життя»»: 24% серед усіх респондентів та 38% серед тих, хто пішов би на вибори та визначився з партією.
- Умовну другу позицію, але з суттєвим розривом, посідає провладна партія «Слуга народу» – 10% серед усіх респондентів та 15% серед тих, хто піде та визначився. При цьому найближчий конкурент – партія «НАШІ» має несуттєву різницю щодо своїх показників у рейтингу та займає умовне третє місце – 9% серед усіх респондентів та 14% серед тих, хто піде та визначився.
- Серед тих опитаних, які пішли б на вибори та визначилися з партією, також долають 5-відсотковий бар’єр партії «Європейська солідарність» (7,6%) та «Партія А. Шарія» (5,9%).
Вам також буде цікаво:
Світова криза може розпочатися у китайській провінції Ухань
Найгірший показник за останні 300 років: економіка Великобританії у небезпеці
Нова енергетична реальність України: глибинний аналіз та сценарії розвитку
Russia in details: events and trends in Russia over the last week (01.10.-07.10)
Притягнення до відповідальності як особливий вид популізму
Боротьба за людей: Україна програла битву, але має виграти війну