Тристороння зустріч президентів України, Польщі та Франції могла б стати знаковою. Про це пише на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук» керівник програми європейських, регіональних та російських досліджень Українського інституту майбутнього Павло Клімкін. Так експерт прокоментував візит Президента Франції Емманюеля Макрона до Польщі.
«У Варшаві бракувало України. Було б знаково для всіх, якби Макрон одразу після Варшави полетів до Києва. Це поставило б Україну в контекст французької центральноєвропейської політики, зблизило з Польщею після заяв Зеленського, що Друга світова війна почалася зі змови двох тоталітарних режимів і, врешті-решт, довела б, що Макрон нас «не здав». Це дало б Варшаві більше можливостей долучитися до дискусій щодо безпеки України та Європи. Ще краще було б, якби Зеленський прилетів до Варшави, зустрівся там у тристоронньому форматі, а потім з Макроном приїхав до Києва. Тем для обговорення в такому форматі достатньо. Та й для Макрона тут вимальовувалася б своя гра у діалозі з Росією. І на фоні останніх візитів Помпео та Ердогана в Україні міг з’явитися новий зовнішньополітичний драйв», – зазначив Павло Клімкін.
Коментуючи офіційний візит Держсекретар США Майка Помпео до Києва, експерт наголосив, що він був хорошим з точку зору заяв, але небагатим на результати й емоційні моменти.
«Спілкування з Епіфанієм та пораненими важливі, але не знімають питання критичної необхідності нових поштовхів у наших відносинах з Вашингтоном. Україна зникає з порядку денного зовнішньої політики США, де нас завжди бачили позитивно – як одного з останніх борців за цінності, на відміну від внутрішньої політики, де нас бачать відверто негативно. Ну коли таке було, щоб Президент України просив Державного секретаря США призначити спеціального уповноваженого Держдепу з питань України?» – зауважив Павло Клімкін.
Вам також буде цікаво:
Путіну доведеться вибирати: йти на загострення на Донбасі або проковтнути чергове приниження
Школа має підготувати до навчання впродовж життя
США демонізує Іран напередодні військової операції
Новий закон “Про освіту”. Кому він вигідний
Гібридний мир – найвірогідніший сценарій розвитку війни на Донбасі
Угорщина проти мігрантів, але з законом про понаднормовий робочий час