Дефіцит Пенсійного фонду іноді відіграє для влади роль якоїсь «чарівні палички» у виправданні зростання або просто збереження рівня податків. Таку думку на 112.ua висловив експерт економічних програм UIF Данило Монін.
«Говорячи про дефіцит ПФУ, ним часто маніпулюють, виправдовуючи небажання лібералізації бізнес-середовища, якщо є брак коштів для виконання соціальних зобов’язань держави, тобто про зниження податків не йдеться. Брак коштів змушує збільшувати доходи для покриття витрат, а потім підвищувати останні», – пояснює експерт позитив для влади від нестачі коштів у ПФУ на виплату пенсій.
Данило Монін зазначив, що зараз кошти Єдиного соціального внеску та трьох інших соціальних фондів направляють до ПФУ.
«Якщо ж все надходження з ПФУ направити відразу в держскарбницю, то пенсіонери тільки виграють від цього, адже виплата їм пенсій буде соціально захищеними статтями, які урізати або не виконувати не можна», – говорить про альтернативу дефіциту ПФУ експерт.
На думку Данила Монина, в цілому проглядаються деякі позитивні тенденції – бажання уряду скоротити витрати, падіння дефіциту Пенсійного фонду України щодо ВВП до менш як 4% в 2020 році.
Данило Монін, експерт економічних програм UIF
Вперше опубліковано: 112.ua
Вам також буде цікаво:
Томос для України: 2 варіанти розвитку подій
З 30 січня UIF публікуватиме аналітичний огляд подій у РФ декілька разів на тиждень
Криза імплементації, або непрочитана лекція для нових політиків
7 головних питань і відповідей після підриву Каховської ГЕС
Вадим Денисенко: Головні події довкола України переносяться на осінь
Russia in details: events and trends in Russia over the last week (26.11-03.12)