Фото: comments.ua
Для того, щоб зрозуміти кому вигідна відставка Супрун від виконання обов’язків дивимося хронологію.
Ініціатор – Ігор Мосійчук. Той самий, якого навіть затримували у Верховній Раді (процедуру потім визнали незаконною). Але як запевняв генпрокурор 9 червня 2016 року: “Кримінальне провадження не закрите” і “буде нове клопотання про затримання”. Проте, депутат Мосійчук формально не винен в корупційних діяннях, оскільки факт винності встановлює суд і тільки суд. Генпрокуратура мовчить.
Мосійчук подає позов про відсутність у Супрун компетенцій і повноважень займати посаду міністра. І другий позов – заборонити Супрун виконувати обов’язки до розгляду першого позову по суті.
Окружний адміністративний суд Києва задовольняє другий позов і тимчасово (до розгляду першого про компетенції по суті) забороняє Супрун виконувати обов’язки міністра. Дата розгляду основного позову мені поки невідома. Вангую – справа буде дуже довгою, на відміну від розгляду справи про “тимчасову заборону”.
Це той самий суд, який поновив на посаді Насірова.
Судова влада проявила дивовижну принциповість. Принциповість проявив і депутат Радикальної партії. Але дивно, чому РПЛ не виявила такої ж принциповості в справі генерала Ігоря Павловського, заступника міністра оборони, якого затримали за підозрою в розкраданні 149 млн грн на паливі для армії, але потім рішенням апеляційного суду Києва відпустили. І зараз він працює заступником міністра оборони і продовжує займатися закупівлею матеріальних цінностей для відомства.
Ще одна важлива ремарка: про партію Ляшка кажуть, що вона знаходиться в орбіті Ахметова. Якщо це так, то піти проти волі “генерального спонсора” неможливо. Значить є найвища згода власника шахт, заводів, ФК і пароплавів.
Є зволення, є і результат. РПЛ може поставити собі жирну галочку в справі Супрун і використовувати це на виборах. Як? Кандидат в президенти Олег Ляшко декларує захист звичайних жителів села від “антинародної реформи Супрун”. Відставка в.о. міністра – явна “перемога”.
Але кандидат Олег Ляшко працює на одному електоральному полі з кандидатом Юлією Тимошенко. Вони, треба визнати, варті один одного.
Однак, з огляду на обмеженість електорального поля, якщо добирає Ляшко, не добирає Тимошенко.
Другий аспект: поразка Супрун означає посилення її опонента пані Богомолець, депутата БПП, керівника профільного комітету ВР.
Третій аспект: працівники медичної сфери – бюджетники – дуже важливий, піддатливий і потрібний матеріал в будь-якій електоральній гонці.
А тепер задаємо собі просте запитання: кому вигідно, щоб не добрала Тимошенко? Кому вигідно посилення Богомолець?Відповівши на це питання ми відповімо на головне: кому вигідна відставка Уляни Супрун?
Кажуть, що ця возьня може загальмувати медичну реформу. Та кому цікава доля цієї реформи коли вибори на носі?
Ігар Тишкевич, експерт програми “Міжнародна і внутрішня політика” Українського інституту майбутнього
Матеріал було вперше опубліковано на Gazeta.ua
Вам також буде цікаво:
Вакансія Секретаря/ки до офісу Українського інституту майбутнього
Tariff petitions. Payments for housing and communal services have become the only “protest outlet” for the Russians
Про державні витрати бюджету 2021 або про складний політичний вибір
Михайло Басараб: Український уряд може запропонувати альтернативу Мінським домовленостям
Юрій Романенко: В України з’явився шанс скинути баласт, що не давав злетіти 29 років
Про щастя, або Як оцінити успішність роботи влади