ФОТО: budport.com.ua
У серпні заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг знизилась на 0,8% – до 38,4 млрд грн. Найбільше українці заборгували за природний газ та опалення.
“За минулий рік доходи населення зросли на 28%. Інфляція становила 13%. Прогнозують, що газ подорожчає майже на 25%. Однак витрати на обігрів осель становлять у середньому до 20% від доходів сімей. Таким чином, рівень доходів населення покриває витрати пов’язані з подорожчанням газу. Тому формальних економічних підстав для зростання заборгованості немає”, – розповів Gazeta.ua Анатолій Амелін, директор економічних програм Українського інституту майбутнього.
В Україні страждає платіжна дисципліна. Крім того, населення не активно утеплює житло.
“При інвестиціях $1,2-1,5 тисяч у середню двокімнатну квартиру на 40% знижується споживання газу та тепла. Якщо в Україні запустять комплексну програму утеплення та енергозбереження, витрати населення при підвищенні ціни на газ будуть не зростати, а навпаки падати”, – пояснює експерт.
За його словами, якщо сім’я має можливість, але не оплачує комунальні послуги, такі борги потрібно повертати у судовому порядку. Інша справа, якщо коштів для оплати комуналки немає. Тоді борги можна навіть списати.
Протягом 2019-2021-х комунальні тарифи подорожчають на 10-20%. 2019-го на 19% зросте вартість природного газу. 2020-го ціна зросте на 20%, повідомили у Мінекономрозвитку. Гаряча вода, опалення наступного року подорожчають на 11,5%. На 11% тарифи зростуть 2020-го, на 15% – 2021-го. 2019-го електроенергія подорожчає на 20,5%. 2020-го – на 15%, 2021-го – на 20%.
Вам також буде цікаво:
Як не втратити післявоєнне майбутнє. Досвід та помилки інших країн
Вчителі важливі. Перевірка буднями
Анатолій Амелін: Зеленський має сформувати антикризовий Кабмін із досвідчених менеджерів
Українська мателургія: доїти до смерті
Кінець епохи середньовіччя: 4-річна облога фортеці НАУ має завершитися трансформацією підданих
Володимир Шульмейстер про Qatar Airways в Україні: вони вивчали Україну задовго до скандалу з Ryanair