Політичний експерт Ігор Тишкевич обговорив події 9 травня у Дніпрі, а також розповів про те, скільки насправді ветеранів в Україні, та ким є люди, які виходять на мітинги до «Дня перемоги».
Нижче публікуємо уривки з інтерв’ю для програми BUGÜN з Ларисою Волошиною на телеканалі ATR.
Ветеранські огранізації говорять про те, що в Україні більше мільйона ветеранів. Міністерство соціальної політики України публікує дані, які говорять, що ветеранів в Україні на сьогоднішній момент 1 230 000 000 осіб, Пенсійний фонд говорить про більше ніж 800 000 осіб. Як це?
– Давайте почнемо по порядку. Хто це використовує? Тут є кілька чинників. З одного боку, не варто відкидати внутрішній фактор. У нас немає єдності у Верховній Раді, у нас політичний спектр досить розбитий, і зіграти на протиріччях, у тому числі й бажати їх, може частина політичних сил усередині. Причому, як «справа», так і «зліва» – усі. Друге – природно, зовнішні сили, тому що теза Російської Федерації, котра виправдовує втручання в Україні: «Ураїна – це failed state [не відбулася – ред.]» Тобто, Україна не може (нібито) відбудувати свою політичну систему, а тому потребує зовнішнього керівництва.
Тобто, ви вважаєте, що це була демонстрація нашої неспроможності?
– Акція, де держава втрачає право на насильство, де держава не може правильно застосувати наявний інструментарій насильства, демонструє нездатність держави, скажімо так, контролювати свої території.
Читайте також:
Вам також буде цікаво:
Немає вільного ринку: як влада катує енергетичну галузь
Чисто английская добропорядочность (размышления о комплектовании британского судейского корпуса)
“Foundations of the Russian State” as the new ideology of Russia in the “post-Putin” era
Олександр Торгун: Австралійські вчені виростили коронавірус в лабораторних умовах
Роковини Іловайського котла: чому трагедія може повторитися
Освіта як екосистема. Інсайт однієї з дискусії КМЕФ