» News » Eurovision 2017 is one of the most dangerous threat for National police in Ukraine (ua)

Eurovision 2017 is one of the most dangerous threat for National police in Ukraine (ua)

Денис Монастирський для “Цензор. Нет”

Сьогодні активно дискутується питання, що має робити і чого не має роботи поліція при новому керівництві. Обговорюються питання продовження чи «замороження» реформ в правоохоронній сфері. Це дійсно дуже важливо, особливо, зважаючи на значну відмінність між попереднім керівником поліції – Хатією Деканоїдзе і новим – Сергієм Князевим.

Проте, попри всі пропозиції, стратегії розвитку Національної поліції і навіть конкретні кроки у її реформуванні є дві загрози, які потенційно можуть знести правоохоронну систему протягом 100 днів нового керівництва поліції:

1) Не адекватні дії з боку поліції під час мирних зібрань, які призведуть до загибелі учасника (ів) мирних зібрань (при чому, не обов’язково в Києві, це може відбутись під час блокади ОРДЛО або мітингу у Львові тощо).

2) Вчинення або замах на вчинення тяжких, особливо тяжких злочинів в локаціях проведення Євробачення-2017.

По суті, це загрози для національної безпеки України, адже наслідки важко спрогнозувати як в середині країни, так і за її межами.

На підтвердження цього, можна навести приклад безпорадності поліції у питанні розблокування транспортних сполучень на Сході.

Звичайно, запобігання названих загроз є завданням всіх правоохоронних органів, але очевидно, що саме на поліцію суспільством буде покладена провина у разі здійснення цих загроз. В очах міжнародної спільноти винною буде вся українська влада на чолі з Президентом.

Такий розвиток подій є досить бажаним для дестабілізації ситуації в державі і може послужити каталізатором багаточисельних протестів громадян.

Саме тому важливо знову поставити у порядок денний суспільства прийняття закону про мирні зібрання (що вимагає Конституція), а також чітка нормативна регламентація дій поліції під час мирних зібрань. Особливо, це стосується реагування правоохоронців на відверті провокації. Інколи здається, що наш досвід у організації, проведенні мирних зібрань, а також у протидії правопорушенням під час них – унікальний. Але всі практичні кейси вже давно пропрацьовані і діють за кордоном. Проекти відповідних законів вже багато років обертаються у парламенті. Сьогодні і влада, і українське суспільство зацікавлені у закріплені чітких, зрозумілих правил проведення мітингів, походів і демонстрацій. Правил, які унеможливлять заборону «небажаних» для влади, проте законних зібрань, і в то й же час зможуть скоротити чисельність проплачених мітингів.

Небезпека згаданих загроз полягає також у тому, що їх здійснення може мати гучний внутрішній і, особливо, міжнародний резонанс. А враховуючи великий вплив РФ на ЗМІ Європи та США події будуть подані як неспроможність України забезпечити безпеку своїх громадян, а також гостей країни. Будуть проведені чіткі паралелі з загибеллю людей на Майдані.

У разі трагедії загиблий буде проголошений священною «жертвою», яка миттєво буде зроблена символом та підставою:

а) необхідності різкої (а значить силової, збройної) зміни влади в України;

б) різкого згортання міжнародної підтримки України, аж до фактичної ізоляції.

Про це, безперечно, усвідомлюють і в Національній поліції, і в МВС, в СБУ. Тому можна прогнозувати зосередження зусиль нового голови НП саме на запобігання цим загрозам. Можна очікувати суттєвих коректив у тактиці поводження поліції із учасниками мирних зібрань: розроблення нових та перегляд чинних нормативно-правових актів, які регламентують дії працівників правоохоронних органів під час мирних зібрань. А також миттєве реагування поліції на провокації під час мирних зібрань.

Триває також робота по організації заходів безпеки під час проведення Євробачення в місті Києві.

Зміни в перехідній державі завжди ідуть поруч з передбаченням та запобіганням прогнозованих загроз. Проте, і тут залишається місце для того, що економісти називають «чорним лебедем» – важкопрогнозовані та рідкісні події, які мають значні наслідки (такі як події в Княжичах).

Сподіваюсь, що висвітлення цих загроз дозволить їх запобігти.Источник: http://censor.net.ua/b5403