Після прогнозованого часткового «закриття неба» для Білорусі і відсутності якихось більш серйозних санкцій зі сторони ЄС, почнеться серйозна підкилимна економічна війна. Про це заявив Вадим Денисенко, виконавчий директор UIF.
За його словами, саме в цій війні Україна повинна зіграти на випередження, щоб отримати економічні вигоди від дурості Лукашенка.
То що ж потрібно для цього зробити?
- Мінінфраструктури має вже сьогодні зібрати авіаперевізників, щоб зрозуміти: що потрібно зробити, щоб частина авіапотоку з Мінського аеропорта перейшла в Київ.
- Мінінфраструктури спільно з УЗ, Мінекономіки, МЗС мають вже зараз розробити і почати втілювати план, як спробувати перевести частину залізничного товаропотоку Білорусі на нашу територію (про те, чи потрібно було аж так сваритися з Китаєм, я не хочу навіть говорити).
- Зараз відбудеться нова хвиля відтоку ІТ спеціалістів з Білорусі. Мінцифри має терміново запропонувати своє бачення, як максимально перетягнути спеціалістів в Україну.
- Міносвіти має терміново розробити програму по залученню білоруських студентів в українські вузи вже з 1 вересня. Також має бути розроблена програма для переходу викладачів в українські вузи та академічні установи.
- Мінекономіки та антимонопольний комітет мають розпочати ряд антидемпінгових розслідувань проти ряду білоруських підприємств і товарів, щоб посилити конкурентоспроможність українських товарів на нашому ж ринку.
- Міненерго має нарешті розпочати програму по поступовому нарощуванню виробництва пального в Україні, щоб за кілька років вийти із тотальної залежності від російсько-білоруського палива. Також потрібно відмовитися від білоруської електроенергії про що вчора багато хто говорив.
- Мінрегіонбуду спільно з прикордонними до Білорусі областями має підготувати площадки для перенесення виробництв з Білорусі (ми маємо бути готов до того, що Лукашенко не зупиниться і санкції будуть наростати).
- РНБО спільно з Мінкультури та інформації і МЗС мають розробити і почати втілювати в життя інформкампвнію на підтримку всіх вищеназваних пунктів.
Паралельно треба розуміти, що безпекова ситуація на білоруському кордоні різко погіршиться і потрібно готуватися до цього.
Але також ми маємо розуміти: з Білорусі зараз піде хвиля мігрантів. І їх можуть взяти або поляки, або прибалти, або ми. Якщо ми обмежимося словами і струрбованостями, ми втратимо вікно можливостей. Так, як ми його втратили рік тому, коли білоруси почали масові протести», – пояснив Вадим Денисенко.
Вам також буде цікаво:
Запуск Державного бюро розслідувань у 2017 році на грані зриву
Нова іспанська реальність: що робитиме Мадрид після проголошення незалежності Каталонії
Морська авантюра Турчинова
Russia in details: events and trends in Russia over the last week (10.09-16.09)
Выиграть войну и не проиграть мир: о целях Украины
Віктор Гузн поділився досвідом Естонії у електронному управлінні державою