Президентська команда підготувала для Зеленського підставу, – застерігає директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін. Про це він пише на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук», коментуючи введення в Україні податку на виведений капітал (ПнВК) замість податку на прибуток, яке публічно підтримав президент.
«Після прекрасної презентації заступника голови Виконавчого комітету реформ Олександра Ольшанського слово взяв голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев, який завжди виступав проти ПнВК. Він відзначив хорошу ідею, наголосивши: введення ПнВК призведе до дефіциту бюджету на 80-100 млрд грн (насправді немає); якщо введемо ПнВК, треба сказати пенсіонерам, що вони залишаться без пенсій (найжорстокіша маніпуляція); ні запобіжника від зловживань…(яких?); зростуть ризики податкового контролю (без аргументів); законопроєкт №1210 – крутий, який включає прискорену амортизацію; при введенні ПнВК потрібно скасувати 3 групу ФОПів. Але шедевром була фраза, що «підприємства будуть зловживати інвестиціями». Якраз для чого ПнВК стимули і створює. У результаті пан Гетьманцев запропонував досвід Польщі і ввести ПнВК на пару років для малого й середнього бізнесу з оборотом до 150 млн грн», – зазначив Анатолій Амелін.
Цим, наголосив експерт, Данило Гетьманцев ховає ідею упровадження податку на виведений капітал на корню.
«При паралельному існуванні двох систем: податок на прибуток для великих і ПнВК для маленьких, ми не знижуємо податкове навантаження й кількість перевіряючих, а тільки збільшуємо їх. Вдвічі зростуть штат фіскалів й кількість перевірок. Використання паралельно двох систем призведе до того, що великий бізнес буде використовувати малий і середній бізнес для зменшення бази оподаткування. Замість детінізації, зросте тінь. Малий і середній бізнес не побачить кредитів. Очікуваних інвестицій не буде. Експеримент, запропонований на 2 роки, однак позитивний зростаючий ефект для економіки починається з 4 року. При цьому при введенні тимчасового експерименту «було запропоновано» вбити «єдиноподатників». Це свідчить про якість реформ в Україні», – зауважив Анатолій Амелін.
Вам також буде цікаво:
Новий шовковий шлях Китаю: де місце України? Cтратегія 2030
“Features of national advertising”: why did the whole world believe in eugenics from Yves Rocher?
Коротко про “Троянських коней Кремля”
Why has Putin lost?
Доступ к конституционному правосудию: как это делается в Америке
Хто захистить ДБР?