Результати опитування, ініційованого Українським інститутом майбутнього.
На думку кожного другого респондента Україна рано чи пізно стане членом Європейського Союзу: 25,6% вважають, що це трапиться протягом 5-10 років і майже стільки ж (24,7%), що у більш далекій перспективі, через 15-20 років. Натомість майже третина респондентів вважає, що Україна ніколи не увійде до складу ЄС.
Відзначимо, що у порівнянні з попередньою хвилею дослідження українці стали песимістичніше сприймати перспективи членства в Європейському Союзі: у травні, за результатами нашого дослідження, 32,9% респондентів вважали, що Україна стане членом ЄС протягом 5-10 років, а те, що Україна ніколи не стане членом ЄС півроку тому вважали 24,6%.
Більше половини опитаних вказали, що їх відношення до ЄС за останні роки не змінилось, 27,7% – що змінилось гірший бік, а 11,2% – що у кращий. Слід відмітити, що у порівнянні з травнем суттєво зменшилась кількість тих, чиє відношення до ЄС стало кращим, натомість дещо збільшилась кількість тих, чиє відношення стало гіршим і тих, чиє відношення не змінилось.
Майже 65% респондентів вважають, що основними причинами ненадання Україні безвізового режиму є внутрішні чинники: 48% респондентів вважають, що причиною є те, що ми лякаємо європейців своїми проблемами і 16,9% вважають, що причиною є невиконання Україною вимог ЄС. А на думку 22,7% опитаних на ненадання безвізу впливають зовнішні чинники: 12,1% опитаних вважають, що ЄС боїться дратувати Росію, а кожен десятий вважає, що причиною є перебування ЄС у глибокій кризі.
Щодо оголошення Україною нейтрального статусу для зняття з повістки дня проблеми конфлікту з Росією, про що говорять деякі політики на Заході, то четверть опитаних вважають, що такий варіант можливий за умови потужних армії, економіки і держави. Що це не кращий, але прийнятний вихід при умові отримання Україною надійних гарантій безпеки від Заходу, згодні 16,2% опитаних. Майже стільки ж (15,7%) впевнені, що це недозволена розкіш для слабкої України. Те, що це був би найкращий вихід із ситуації, що склалась, підтримують 12%, а 9% вважають, що така ідея – це просто замаскована позиція США та Європи віддати Україну під вплив Росії.
Ставлення українців до ЄС from UIFuture
Вам також буде цікаво:
Реанимационная логика российского терроризма: “превратить немощь в иллюзию всемогущества”
«НОВИЙ ШОВКОВИЙ ШЛЯХ»: ПЕРЕВАГИ БІЗНЕС-ПАРТНЕРСТВА УКРАЇНИ ТА КНР
«Хочете нас усіх прибрати?» та інші реакції освітян на зміни у ВНЗ
Розібратися в білорусах: як не виглядати безглуздо, намагаючись впливати на політичні процеси в Білорусі
Чи можна перемогти Росію?
Березовець прокоментував призначення Волкера представником в Україні – The Washington Post