Дефіцит Пенсійного фонду іноді відіграє для влади роль якоїсь «чарівні палички» у виправданні зростання або просто збереження рівня податків. Таку думку на 112.ua висловив експерт економічних програм UIF Данило Монін.
«Говорячи про дефіцит ПФУ, ним часто маніпулюють, виправдовуючи небажання лібералізації бізнес-середовища, якщо є брак коштів для виконання соціальних зобов’язань держави, тобто про зниження податків не йдеться. Брак коштів змушує збільшувати доходи для покриття витрат, а потім підвищувати останні», – пояснює експерт позитив для влади від нестачі коштів у ПФУ на виплату пенсій.
Данило Монін зазначив, що зараз кошти Єдиного соціального внеску та трьох інших соціальних фондів направляють до ПФУ.
«Якщо ж все надходження з ПФУ направити відразу в держскарбницю, то пенсіонери тільки виграють від цього, адже виплата їм пенсій буде соціально захищеними статтями, які урізати або не виконувати не можна», – говорить про альтернативу дефіциту ПФУ експерт.
На думку Данила Монина, в цілому проглядаються деякі позитивні тенденції – бажання уряду скоротити витрати, падіння дефіциту Пенсійного фонду України щодо ВВП до менш як 4% в 2020 році.
Данило Монін, експерт економічних програм UIF
Вперше опубліковано: 112.ua
Вам також буде цікаво:
Демарш Лукашенка. Ми маємо витягти з Білорусі 100-200 тисяч висококласних спеціалістів
Вантажне сполучення “Україна-РФ” на Донбасі через ОРДЛО відновити неможливо
За що в Україні притягатимуть до кримінальної відповідальності
Євген Єнін обійняв посаду заступника директора та керівника проекту по боротьбі з контрабандою в Українському інституті майбутнього
Володимир Шульмейстер: 1,5 млрд гривень врятують українців на дорогах
І не друг, і не ворог, а так. Слідами зустрічі Порошенка та Лукашенка