» Новости » Катастрофа под Смоленском повлияла на отношения между Россией и Польшей

Катастрофа под Смоленском повлияла на отношения между Россией и Польшей

Успішна співпраця між Польщею і Росією неможлива, допоки триває розслідування справи катастрофи під Смоленськом, унаслідок якої загинув президент Польщі Лех Качинський, низка високопосадовців країни, громадських діячів та представників духовенства.

Про це розповіла експерт «Українського інституту майбутнього» Надія Коваль у інтерв’ю на “Українському радіо”, обговорюючи тему українсько-польських стосунків.

«Загинув президент Польщі, брат Ярослава Качинського. Тому є сильне прагнення притягнути Росію до відповідальності, адже Ярослав Качинський упевнений, що Росія винна у смерті його брата. Нещодавно був серйозний конфлікт в ЄС, коли Польща намагалася перешкодити, аби Дональд Туск був обраний на другий строк як Президент Європейської ради. Качинський вважає, що Туск теж винен у смерті його брата. Тому на стосунки з Росією впливає сильний особистісний компонент. Він наразі перекриває шляхи до співпраці між Польщею і Росією в принципі», — зазначила Надія.

10 квітня минає 7 років з часу катастрофи Ту-154. Днями польська прокуратура опублікувала нові матеріали стосовно розслідування катастрофи. Були сформульовані звинувачення у сторону російських диспетчерів і третьої особи, яка могла керувати польотом літака.