Текст был опубликован на fakty.ictv.ua
Hyperloop — проект вакуумного поезда, предложенный в 2012-2013 годах Илоном Маском. Вчера, в Twitter Министерства Инфраструктуры Украины появилось сообщение о том, что Hyperloop вышел на украинский рынок, но сегодня его опровергли.
Читайте также Экономическая оценка Hyperloop в Украине — доклад (pdf)
Однако, возможно ли в Украине появление подобного транспорта? Во-первых, у нас совершенно нет специалистов в области данной технологии. В данном проекте обязательным является партнерство с компаниями, имеющими профильную экспертизу по строительству Hyperloop.
Далее — текст на украинском языке.
Тут потрібна співпраця між зацікавленими сторонами: інвестором, підрядником і державою.
По-друге, така технологія потребує не лише кваліфікованих кадрів, але не малих коштів. Проблему фінансування Hyperloop в Україні можна вирішити тільки інвестиціями. Для того, щоб інвестор був зацікавлений в Hyperloop – потрібно, щоб даний проект був окупний і мав прийнятну для нього дохідність.
Враховуючи те, що в Україні немає дешевего кредитного ресурсу, ризики країни є одними з найвищих у світі. Забезпечення окупності даного проекту є нереальною.
Головною причиною не окупності проекту – це низький пасажиропотік і платоспроможність населення. А якщо проект інвестиційно неефективний – його не впроваджують.
Також я противник залучення кредитних ресурсів (міжнародних фінансових організацій, ЕБРР) під цей проект. Оскільки це збільшення боргового навантаження на країну. А в нас високі ризики дефолту.
Додаткове обслуговування кредитів є неприпустимим, навіть на такі потенційно важливі речі. Cлід зазначити, що новина про Hyperloop це не впровадження, а фактично заява про наміри долучитися до даної технології. А від намірів до реалізації може пройти багату часу. Але це правильне рішення. Як мінімум, професійно моніторити технологію, особливо, якщо це стосується фінансів її реалізації.
Потенційно вона може бути дешевшою. Даний проект може окупитися протягом 30 років, а вартість квитка буде більше $150.
Тому тут питання скоріше не в тому, чи зможуть українці собі це дозволити, а чи готовий інвестор мати таку окупність. Потрібно чекати здешевлення технології, або зростання добробуту українців.
Наразі, Україні потрібно вирішити ті проблеми, які дадуть громадянам ефект вже сьогодні.
Вирішити проблеми з Укрзалізницею, запустити річкові перевезення, інвестувати в інфраструктуру аеропортів та портів.
Нові технології можна вводити і зараз, якщо вони є економічно доцільними, технічно доробленими, і ми маємо для них ресурс.
Вам також буде цікаво:
Дороги Украины в 2018: в UIF обсудили, как не упустить новые возможности
Протесты в Ираке: с чего началось и чего ждать
Делегация UIF в Вашингтоне стала свидетелем новых санкций против России (фото, видео)
Для полного самообеспечения Украины нефтепродуктами необходимо около $17 млрд
Школа и технологии: приключение нерайонного масштаба
Украинский институт будущего формирует наблюдательный совет