Текст был опубликован на Цензор.нет
Вчера на сайте Счетной палаты Украины было опубликовано обращение к общественности, блогеров и т.д. (http://www.ac-rada.gov.ua/control/main/uk/publish/article/16754723) с призывом к «конструктивизму», «открытости» и «сотрудничеству». Вроде бы и безадресное, к общему сведению, обращение, но с учетом моих последних публикаций (https://dt.ua/macrolevel/chi-budut-rahuvatisya-z-rahunkovoyu-palatoyu-262804_.html, /resonance/3050658/rahunkova_palata_perspektiva_perezavantajennya). Создается впечатление, что у этого месседжа есть свои конкретные адресаты. Поэтому имеет смысл кое-что прояснить. Приметно, что статьи на тему деятельности, а точнее бездеятельности этого учреждения, определяются самой Счетной палатой «заказными» и «непрофессиональными». Серьезное обвинение (!), которое, очевидно, построено на двух презумпциях:
1) раньше никому не было дела до Счетной палаты, посему так должно быть и сейчас;
2) судить о «качестве омлета» имеют право только куры, несущие яйца. Иными словами: если Счетная палата Украины считает свою деятельность эффективной и чрезвычайно высоко оценивает собственную компетентность, то так оно и есть. Противоположная озвученной мысль не имеет права на существование в силу особенностей понимания государственным учреждением принципов «конструктивизма» и «сотрудничества».
Складається враження, що в Рахунковій палаті дійсно переконані, що цікавість їхньою діяльністю є якимось аномальним явищем. Можливо через те, що на моніторинг цієї установи донори не виділяють грантів, а відтак де ж візьмуться громадські активісти, які задаватимуть незручні питання? Можливо, прочитавши мій допис, хтось з державних мужів дуже розчарується, а дехто відкриє для себе щось нове, але… Шановне панство! Для того, щоб розуміти важливість ролі Рахункової палати в боротьбі з корупцією, не потрібно ні надзвичайних (чит. геніальних) знань в сфері економіки та державного управління, ні тим більше, «замовників»!!! Варто лише розуміти сутність механізму появи доказів, що доводять вину особи в корупційному правопорушенні та важливість боротьби з корупцією в нашій державі. Тому кваліфікації правознавця та статусу громадянина більш ніж достатньо.
Якщо ж Рахунковій палаті цікаво чим обумовлена поява моїх публікацій на «заборонену» тему, то можу відповісти – офіційним візитом до України в листопаді минулого року президента Найвищої ізби контролю (NIK) — аналогічної Рахунковій палаті України установи. Тільки на цьому вся аналогія закінчується, оскільки на відміну від України, яка активно плодить антикорупційні органи та придумує чим обґрунтувати необхідність створення антикорупційного суду, Польща на ділі демонструє, що незалежний аудиторський орган найвищого рівня взмозі забезпечити належну доказову базу для виявлення та покарання розкрадачів бюджетних коштів. Ось вам відкритість, співпраця та конструктивність в дії.
Але в Рахунковій палаті чомусь вирішили, що питання, пов’язані з ефективністю використання коштів українських платників податків, рівнозначно як і питання кадрів, що будуть їх інспектувати, не може легально цікавити громадськість!!!
Чомусь склалось так, що найбільшу цікавість суспільства викликає все те, що виходить від законотворців під брендом «антикорупційний». Можливо тоді варто перейменувати Рахункову палату України в…Антикорупційну??? Так і гранти з’являться і «об’єктивні» активісти, яких судячи з останнього звернення, їй дуже не вистачає.
Тим часом, всемогутність загальнонародного бренду «антикорупційний» переростає з теореми в аксіому. Годину тому 282 народні депутати в першому читанні підтримали законопроект про Вищий антикорупційний суд України http://expres.ua/news/2018/03/01/286017-rada-pershomu-chytanni-pidtrymala-utvorennya-antykorupciynogo-sudu.
То може Рахунковій палаті варто діяти конструктивно, відкрито та в співпраці з НАБУ забезпечити майбутній антикорупційний суд роботою, чи як????
Вам також буде цікаво:
Язык манипуляций
Налог на выведенный капитал — экономический безвиз Украины (укр)
Слово Путина и скандалы в ЕС: эксперт по международной политике спрогнозировал события недели
Конец эры «заробитчан» и вызовы эры «работников»
Павел Щелин о выборах в Москве: 14% анти-имперских россиян существуют не только в социальных опросах
Владимир Шульмейстер впервые прокомментировал назначение советником в Николаевской ОГА