» Доповіді » Гібридний мир. Майбутні сценарії війни на Донбасі.

Гібридний мир. Майбутні сценарії війни на Донбасі.

Ця доповідь – одна з найтриваліших і найскладніших робіт Українського інституту майбутнього. В 2017 році ми поставили собі за ціль зробити аналіз всіх можливих сценаріїв розгортання війни на Донбасі. Однак, серйозна проблема, з якою ми стикнулися – це брак надійних даних. Коли ми почали розбиратись з інформацією щодо реальної ситуації, то виявилось, що дуже мало об’єктивних даних, а значно більше емоцій, суджень і пропаганди. Для того, щоб прогнозувати і будувати сценарії слід спиратись виключно на надійні дані.

Ми почали складну роботу по збору і отриманню надійної інформації. Найбільше суперечливої інформації було щодо ситуації на окупованих територіях. Тому влітку 2018 року ми вирішили провести фокус-групи на підконтрольній і на окупованій територіях. Завдання зробити це на окупованих було складним, але за допомогою соціологічної компанії Нью Імідж, яка задіяла переселенців та
колишніх своїх соціологів – нам це вдалося. Однак, отримані результати нас шокували. Фактично, фокус-групи з окупованих територій показували, що ментальне відділення від України у мешканців ОРДЛО відбулось, і ми вже маємо справу не просто із «окупованими українцями», а з спільнотою, яка шукає свого нового визначення.

Віктор Андрусів, виконавчий директор UIF

Завантажити доповідь у PDF