Коментар експерта судової системи Олександра Євсєєва для матеріалу “Подвійне громадянство. Як чиновників і депутатів позбавлятимуть українських паспортів” tsn.ua.
– Надаючи оцінку законопроекту Порошенка з питань громадянства, слiд виходити з кількох фактів.
По-перше, в Конституцiї дійсно iснує норма, згiдно з якою в Українi дiє єдине громадянство. Проте окремий закон про громадянство 2001 року чiтко вказує, що єдине громадянство означає те, що в Українi немає “громадянств” адмiнiстративно-територiальних одиниць. Саме це означає конституцiйний принцип єдиного громадянства, а аж нiяк не заборону мати громадянство iншої держави.
По-друге, не випадково, у тому ж законi про громадянство сказано, що якщо громадянин України набув iнше громадянство, то просто у вiдносинах з Україною вiн вважається громадянином України. Разом з тим у тому ж законi мiститься норма, згiдно з якою формально набуття громадянства iншої держави є однiєю з пiдстав припинення громадянства України. Але на практицi ця норма майже не працювала, адже нiхто не квапився добровiльно повiдомляти про набуття iншого громадянства, а самi держави, як правило, iгнорували запити українських органiв влади.
Законопроект Порошенка здебiльшого спрямований на надання “нового подиху” вказанiй нормi, проте наскiльки це доцiльно робити в умовах глобалiзацiї, життя на двi i бiльше держави, транснацiоналiзацiї бiзнесу i людських ресурсiв – велике питання.
Вам також буде цікаво:
Експерти розповіли, чи можлива сьогодні реформа Ради Безпеки ООН
Світова криза та наша війна
Максим Бутченко презентував книгу War Artist (відео)
UIF долучився до «мозкового центру» для швидкого реагування на економічні виклики
METRO GROUP: the countdown to the newest Nuremberg
Хто і чому не дає розвиватися “Укрзалізниці”