Виконавчий директор UIF Вадим Денисенко прокоментував загострення у Придністров’ї та позицію Молдови щодо цього питання.
- Росіяни хочуть змусити владу Придністров‘я вступити в війну і погнати на Бесарабію армію ПМР. Так, справді, хочуть саме змусити, бо придністровська влада хоче пропетляти, так як пропетляв свого часу Лукашенко.
- Влада ПМР зацікавлена в тому, щоб зберегти нинішній статус-кво, який дозволяє певній групі людей заробляти надприбутки, мати паспорти Молдови і при цьому вважатися опорою Кремля в регіоні.
- Армія ПМР – це приблизно 6-7 тисяч чоловік, плюс російський контингент до 2 тисяч, плюс відсутність авіації. Реально бойових людей до 8 тисяч. Це останній резерв Путіна, який можна ввести без оголошення мобілізації в самій РФ, чого він поки категорично не хоче побити.
- Головна затримка у початку введення ПМР в війну – небажання самого керівництва ПМР брати участь у війні і парарлельно – повне небажання жителів ПМР воювати (сьогоднішні черги на адмінкордоні з територіями підконтрольними Кишиневу – це всі ті, хто втікає від мобілізації. Тому зараз почнеться «виламування рук». Його результат зараз можна оцінити, як 60:40 на користь вступу Придністров‘я в війну. Хоча ситуація буде змінюватися кожен день.
- На жаль, поки Молдова боїться відкривати другий фронт. Ключова роль в рішенні Молдови належить кільком європейським країнам: чи захочуть вони «вписатися» за Молдову і дати Кишиневу певні гарантії. Але сьогоднішні заяви Президента Молдови – це бажання тягнути час.
- Власне, вчорашні заяви Лаврова про ядерну зброю і третю світову війну, в тому числі продиктовані саме придністровським загостренням.
Вам також буде цікаво:
Визначено, хто буде перевіряти майбутнього Директора ДБР на поліграфі
Трамп та пакет санкцій: що із цим робити?
Розібратися в білорусах: як не виглядати безглуздо, намагаючись впливати на політичні процеси в Білорусі
“Український інститут майбутнього” оголосив переможця конкурсу реформаторів з Facebook у прямому ефірі
Understanding Belarusians: how not to look foolish trying to influence political processes in Belarus
«Зелена економіка » – практичні аспекти