Система банківського нагляду має бути реформована заради уникнення конфлікту інтересів між цілями, які характерні для монетарного та наглядового блоків НБУ в його роботі, що наразі призводить до негативних наслідків для економіки і зберігає потенціал таких наслідків на майбутнє. Про це йшлося під час онлайн-презентації на тему: «НБУ та економічне зростання: визнання та подолання проблем».
У заході взяли участь представники Українського інституту майбутнього: Анатолій Амелін, керівник економічних програм UIF та Юлія Самаєва, консультант з економічних питань UIF, а також представники Незалежної асоціації банків та Ради НБУ. Під час зустрічі група експертів обговорила створення стимулів для економічного розвитку, зниження ризиків у роботі Національного банку, створення системи ефективного регулювання фінансової системи та підґрунтя для стійкого економічного зростання.
У результаті обговорення експерти дійшли висновку: для того, аби унеможливити конфлікти інтересів та інструментарію в роботі Національного банку, доцільно передати частину його регуляторних та контролюючих пруденційних функцій незалежному спеціальному органу. Такий розподіл функцій використовується багатьма розвиненими країнами. При цьому незалежність НБУ як монетарної інституції буде збережено, а ефективність його роботи – збільшено. І Національний банк України зможе повністю сконцентруватися на виконанні своїх завдань макрорівня: стабільності грошової одиниці, підтримці цінової стабільності, забезпеченні стійких темпів економічного зростання тощо.
Натомість, функціями мікрорівня, які мають забезпечувати стабільну роботу фінансового сектору, опікуватиметься спеціальний орган. Відповідно НБУ у процесі виконання своїх основних функцій уникатиме конфлікту інтересів та не стримуватиме темпи економічного зростання заради стабільної роботи фінансових установ.
Вам також буде цікаво:
Аналітичний прогноз подій на 19-25 лютого від експертів UIF
Скорочення кількості народних депутатів: оптимізація чи профанація?
Правосуддя після деокупації: світова практика
Діяльність Українського інституту майбутнього назвали ефективною зброєю у інформвійні з Росією
Торговий фронт України. Ринки, на яких Україна може замінити РФ
Український інститут майбутнього святкує 5 років