» Новини » Російські нафтові компанії поставили рекорд у бурінні нових нафтових свердловин за минулі 10 років

Російські нафтові компанії поставили рекорд у бурінні нових нафтових свердловин за минулі 10 років

За результатами 2022 року російські нафтові компанії поставили рекорд у бурінні нових нафтових свердловин за минулі 10 років: пробурено 28 тис. км, а кількість запущених свердловин зросла на 7%, перевищивши 7 800.

Ймовірно, у рф очікували, що ключові сервісні компанії можуть вийти з країни. Ще у березні були такого штибу новинні заголовки стосовно великої четвірки сервісних компаній (https://ua-energy.org/…/velyka-chetvirka…).

Відтак, в рф могли прискорюватись у бурінні, щоб заміщувати низькодебітні виснажені свердловини у найближчому майбутньому.

Проте знайшлись і хитрі компанії: SLB (до недавнього часу відома як Schlumberger), найбільша сервісна компанія, розширила свою присутність в рф. І при цьому дуже побивалась з приводу того, що її працівникам у рф загрожує мобілізація (https://www.reuters.com/…/exclusive-schlumberger-faces…/ ). І ця компанія не одинак.

Дуже цікаве те, що лідером у бурінні стала лише одна компанія – Татнефть, далеко не першачок галузі: 120% приросту порівняно із 6,7 для всієї рф; 796 нових свердловин порівняно із 154 у 2021 р., 99% свердловин – експлуатаційне буріння, а не розвідка. Тим часом як лідер галузі Роснєфть, скоротила буріння на 9,7%.

Обсяги буріння в минулі роки дають можливість інерційно утримувати видобуток. Проте питання – що буде з ринком збуту. Так, оптимістичні прогнози про падіння видобутку у 2022 році не справдились (натомість видобуток зріс на 2%). Але це і не дивно, адже перед запровадженням ембарго, наприкінці року, більшість покупців окрім США та Великої Британії намагались затаритись як нафтою, так і нафтопродуктами з Індії та Китаю, які переробляли роснафту.

Нещодавно оголошений жест доброй волі про скорочення видобутку в рф на 500 тис. барелів на добу, в дійсності – наслідок скорочення продаж (на 562 тис., станом на початок лютого).

Ембарго на нафтопродукти, вочевидь, зумовить скорочення експорту нафтопродуктів на 30%, і росія намагатиметься неперероблену нафту відправляти на експорт. Але потрібно зачекати ще місяць, щоб побачити реальну динаміку наслідків ембарго на нафтопродукти. Адже виключення на заборону передбачає, що аж до 2 місяців завантажені на танкери російські нафтопродукти до запровадження обмежень можуть блукати морем і все ще бути прийнятими в європейські порти.

Андріан Прокіп, експерт програми “Енергетика” UIF