У правлячої Республіканської партії Вірменії немає єдиної позиції щодо подальших дій після вчорашнього провалу голосування в парламенті з призначення лідера вуличних протестів Нікола Пашиняна новим прем’єр-міністром країни після відставки з цієї посади під тиском протестів лідера РПВ Сержа Саргсяна.
Про це експерт Українського інституту майбутнього з міжнародної політики Ілія Куса розповів в ефірі радіостанції “Голос Столиці”.
“Вони зараз думають, вони розійшлись у цьому питанні, оскільки частина вважає, що потрібно когось висунути, щоб теж мати свого кандидата. Інші кажуть, що ні, так не потрібно робити, тому що це спровокує нові протести. Треті люди кажуть, що підтримують Пашиняна, що для розрядки ситуації потрібно його підтримати. Але єдності немає. Зараз вся проблема в тому, що сама владна верхівка не може домовитися між собою. Якби вони мали якусь консолідовану позицію, можна було б говорити про те, в якому руслі вони намагаються йти – свій до кандидат або кандидат партнерської партії або Пашинян. А так поки незрозуміло, бо еліти ще не вирішили кого підтримувати”, – сказав він.
При цьому, за словами Куси, парламентські вибори, які пройдуть в разі провалу повторного голосування щодо прем’єра, можуть виявитися програшними для Пашиняна.
“Я думаю, що, ймовірніше, його можуть все ж якось інкорпорувати в уряд, можливо, запропонувавши посаду міністра, або ж проголосувати вдруге за прем’єр-міністра. Але останній варіант ризикований. Бо якщо друге голосування провалиться, то будуть вибори. І тут ще питання чи будуть вибори на користь Пашиняна. Оскільки у нього немає чіткої команди і політичної програми, вибори він може програти “, – зазначив аналітик. Нагадаємо, за кандидатуру Пашиняна на посаду прем’єра вчора проголосувало 45 депутатів вірменського парламенту при 53 мінімально необхідних.
Вам також буде цікаво:
Аналітичні центри України
Загрози постреволюційної України для Білорусі
Макроекономічний дайджест України
Основи історичної просвіти
Що стоїть за введенням білоруських миротворців на Донбас
Partners in death: which global giants can stop the suffering of the civilian population in Ukraine