Конституційний референдум – це дуже важливий для Росії процес. І хоча в Україні розуміють його лише крізь призму «Путін залишиться президентом навічно!», все набагато глибше і цікавіше.
Про це пише на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук» експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього Ілія Куса.
Експерт проаналізував наслідки конституційного референдуму у Росії для України.
«1. Зовнішня політика РФ буде однозначно російськоцентричною і більш жорсткою. Вона все менше звертатиме увагу на міжнародно-правові рамки післявоєнної системи відповідно до останніх трендів, які добили її остаточно. Декларації, резолюції ООН ігноруватимуться частіше на користь Конституції РФ. Для України це означає, що епоха апелювання до старих категорій типу Будапештського меморандуму закінчена.
2. Курс на «глобальну угоду» із Заходом шляхом оновлення еліт, скидання токсичності, посилення «конструктивного треку» у своїй дипломатії й запуску транзиту влади, який використовують у торгах із Заходом. Україна тут – один з кризових майданчиків, який може стати обмінною монетою. Сюди ж можна додати ідею Дональда Трампа і Володимира Путіна скликати умовну «Ялту» за участю п’яти постійних членів Ради безпеки ООН.
3. Перебудова політичної системи в РФ і поступовий відхід/не відхід Путіна за типом маневру Назарбаєва в Казахстані. Інституціоналізація Держради створює потужний орган, який очолить Путін після того, як визначиться з «кастингом» свого наступника на посаду президента. Кандидата поки що ще немає.
4. Початок гонки за успішну адаптацію до зовнішніх подразників.Росія намагається вирватися з пастки старих догм і архаїки шляхом створення нового функціоналу – постійного партнера Європи в галузі безпеки та з окремих кризових майданчиків на Близькому Сході і Північній Африці. Тут варто загадати про нещодавні заяви Ангели Меркель із закликом до ЄС виробити чітку позицію щодо Росії», – зазначив Ілія Куса.
України, констатував він, у цій гонці поки що немає. Експерт пов’язує це з відсутністю зрушень у бік формулювання своїх інтересів і функціоналу.
Вам також буде цікаво:
Kyiv Maker Faire – майбутнє власноруч
Верховний Суд України: наслідки конституційного протистояння
UIF на Форумі видавців у Львові влаштував освітній кластер (фото, відео)
Вибори в Росії. Навіщо сховалися Путін, Медвєдєв, Шойгу та Лавров?
Цифрова акселерація України
Лобіювання та лобістська діяльність в Україні: легалізована корупція чи інструмент ефективного діалогу суспільства з владою?