» Аналітичні матеріали, Новини » “М’яка” вакцинація: без революцій і протестів

“М’яка” вакцинація: без революцій і протестів

Нові підходи до інформкампанії з вакцинації населення від UIF

Традиційна інформаційна кампанія, яку сьогодні хоче проводити влада, з акцентом на примус і залякування вже є неефективною та призведе до ще більшого опору суспільства. Тому Український інститут майбутнього (UIF) 27 жовтня  провів презентацію щодо системного та ефективного підходу до процесу масової вакцинації населення України на тему «М‘яка вакцинація: як вакцинувати 70% українців без соціальних бунтів і революцій».

Влада впустила час, коли відносно безболісно для суспільства можна було вакцинувати 60-70 % населення. Соціологічне дослідження показує жорсткий розкол суспільства 50 на 50 і робить подальшу вакцинацію вкрай складною. І тому, заяви МОЗ про те, що до кінця року буде вакциновано 70% – є оманою суспільства. А при тотальній недовірі суспільства до влади, подібні непродумані заяви лише шкодять.

Тож потрібно шукати інші (різні) підходи комунікації з населенням щодо вакцинації, а саме:

– провести масштабні соціологічні дослідження і виділити дві ключові цільові аудиторії на яких, перш за все, має бути направлена комунікація: перша – ті, хто готовий вакцинуватися вже зараз, але з різних причин не робить цього; друга – ті, хто не хоче вакцинуватися, але в цілому, за певних обставин буде не проти цього). Саме з цими аудиторіями має працювати влада, а не з усіма 100% населення;

– лікарі, політики, селебрітіс, на жаль, майже вичерпали свій рекламний потенціал. Зараз реклама вакцинації  має будуватися перш за все на тих, хто перехворів (тобто це прості люди, наші сусіди; ті, кого можна зустріти на вулиці тощо). Саме їхні розповіді можуть допомогти достукатися до тих, хто ще сумнівається;

– окремий акцент має робитися на представників різних релігійних конфесій, особливо зважаючи на негативну роль певних церков в роздмухуванні антивакцинаторського руху;

– необхідно створити майданчик для діалогу між невойовничими вакцинаторами й антивакцинаторами. Без цього діалогу ми не зможемо збільшити кількість вакцинованих.

Річ у тім, що зараз в суспільстві існує думка про монолітність антивакцинаторського руху. Але цей рух дуже сегментований і різний. Там є  як і відверто войовничі, так і доволі толерантні й інтелектуальні частини. Тому без діалогу з тими, хто хоче діалогу ми не зможемо збільшити кількість охочий вакцинуватися.

Крім того, політика перекидання відповідальності на регіони та регіональну владу частково розмиває відповідальність, але не вирішує питання збільшення кількості вакцинованого населення.

Незабаром Український інститут майбутнього (UIF) проведе панельну дискусію з міжнародними експертами-колегами з аналітичних центрів «PROVIDUS Latvia», «Praxis Estonia», «Vilnius Institute for Policy Analysis Lithuania» на тему спільної проблематики вакцинації у балтійських країнах та Україні. Більше подробиць та офіційне оголошення вже скоро.

Також UIF запустив соціологічне дослідження «Хто такі антивакцинатори?», яке згодом буде оприлюднено на наших інформаційних ресурсах.


ПЕРЕГЛЯНУТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ У PPTX