» Новини » Іван Лукеря: Новообрані голови громад, депутати місцевих рад повинні взяти “Індикатори успішності” за основу у своїй роботі

Іван Лукеря: Новообрані голови громад, депутати місцевих рад повинні взяти “Індикатори успішності” за основу у своїй роботі

Новообрані голови громад, депутати місцевих рад повинні взяти індикатори за основу (дороговказ) у своїй роботі. Громадяни – щоб моніторити ефективність місцевої влади і давати відповідні висновки. Так на своїй Фейсбук-сторінці Іван Лукеря, заступник Міністра розвитку громад та територій України прокоментував необхідність депутатів, голів громад та інших громадян ознайомитись з доповіддю “Індикатори успішності та їх інструменти в системі управління місцевими громадами”, написаною експертами Українського інституту майбутнього.

“Місцеві вибори на новій територіальній основі – відбулися! Проте не було самоціллі укрупнити громади, провести адміністративно-територіальну реформу. Ціль була – створити спроможне місцеве самоврядування, яке здатне надавати якісні послуги та створювати комфортні умови для життя людей. Адже у центрі реформи – людина! Умови життя, якість послуг – також залежить від керівнків громад та ефективного управління”, – зазначив він.


Іван Лукеря порекомендував звернути увагу на нову доповідь “Індикатори успішності та їх інструменти в системі управління місцевими громадами”“, авторами якої є Євген Мироненко, заступник директора UIF, експерт з питань децентралізації та розвитку інфраструктури і Віктор Андрусів, виконавчий директор UIF.
“Український інститут майбутнього з експертами розробили посібник -“Індикатори успішності громад”. Саму систему управління і функціонування органів місцевого самоврядування та індикатори поділено на три блоки:

– фінансово-економічний блок індикаторів;
–  соціальний блок індикаторів;

– інфраструктурний блок індикаторів.

Три блоки індикаторів охоплюють всі основні сфери, за які відповідають органи місцевого самоврядування.

Посібниик можна завантажити тут: https://bit.ly/37P7DnG

Новообрані голови громад, депутати місцевих рад повинні взяти індикатори за основу (дороговказ) у своїй роботі. Громадяни – щоб моніторити ефективність місцевої влади і давати відповідні висновки”, – вважає Лукеря.