Український інститут майбутнього презентував соціологічне дослідження “Емоційно-психологічний стан українців“, проведене спільно з “Нью Імідж Маркетинг Груп” серед 1200 респондентів.
Ключові результати дослідження:
- Загальний середній показник самооцінки фізичного стану за останній місяць для усіх респондентів становить 3,35 бали (за шкалою від 1 до 5, де 1 – найгірша оцінка, 5 – найкраща оцінка), при цьому найгіршу оцінку 1 бал надали 3% респондентів, 2 бали – 10%, 3 бали – 45%, 4 бали – 34%, 5 балів – 8%. 54% респондентів зазначили, що, у порівнянні з попереднім місяцем, їхній фізичний стан змінився, лише 2% відмітили, що фізичний стан покращився, 14% – дещо покращився, 25% – дещо погіршився, 5% – суттєво погіршився.
- Загальний середній показник оцінки емоційно-психологічного стану нижчий у порівнянні з середнім показником оцінки фізичного стану та становить 2,94 бали (за шкалою від 1 до 5, де 1 – найгірша оцінка, 5 – найкраща оцінка), при цьому найгіршу оцінку 1 бал надали 7% респондентів, 2 бали – 22%, 3 бали – 45%, 4 бали – 21%, 5 балів – 5%. Лише 2% учасників опитування зазначають, що, у порівнянні з попереднім місяцем, їхній емоційно-психологічний стан покращився, 11% – дещо покращився, 46% – не змінився, 33% – дещо погіршився, 8% – суттєво погіршився.
- Найбільш безпечним з точки зору відчуття безпеки зафіксовано перебування вдома – 25% респондентів відчувають себе у повній безпеці, знаходячись вдома, 47% – у частковій безпеці, 20% – у частковій небезпеці, 5% – у повній небезпеці. Респонденти з Півдня та Сходу значно рідше за інших зазначали, що почуваються у повній/частковій безпеці майже у всіх запропонованих місцях.
- Дані щодо окремих пунктів, за якими проходило вимірювання емоційного стану учасників опитування, показують наступні найбільш гостро проявлені емоційні стани/відчуття/настрої: почуття млявості чи втоми постійно/часто відчувають 39% опитаних, швидку стомлюваність – 39%, стурбований чи уривчастий сон – 36%, почуття тривоги чи страху – 35%, поганий настрій, надмірне занепокоєння з різних приводів, почуття напруженості чи нездатність розслабитися, відпочинок не відновлює сили, надмірно раннє пробудження – по 31%, швидку дратівливість чи гнів та труднощі із засипанням – по 30%.
- Всі три виділені фактори в результаті факторного аналізу окремих пунктів самооцінювання емоційного стану (EST-Q) – депресивний стан (включаючи емоційну тривожність), психологічне виснаження (емоційна втома), розлади сну) – мають гостріший рівень прояву у жінок та респондентів віком 18-35 років.
- Топ-5 активностей та занять, які приносили задоволення респондентам останнім часом: спілкування з рідними/друзями (у тому числі з дітьми) (53%); перегляд фільмів/сералів вдома (43%); проведення часу в інтернеті (YouTube, соцмережі, сайти) (41%); прогулянки на свіжому повітрі (36%); прослуховування музики (25%).
- Зафіксовано 3 емоційні прояви, які найкращим чином описують настрій респондентів протягом останнього місяця: «тривога» (57%), «очікування покращень» (46%), «надія» (41%).
- 61% учасників зазначили, що, думаючи про майбутнє, у них виникає емоція «очікування покращень», 59% – емоція «надія», 44% – емоція «тривога». Найрідше серед емоцій щодо майбутнього учасники зазначали «апатію» (6%), роздратування (6%), гнів (4%) та агресію (3%). Порівняння емоцій, які найкращим чином описують настрій протягом останнього місяця та настрій щодо майбутнього, свідчить про більш позитивні настрої щодо майбутнього серед учасників опитування.
Вам також буде цікаво:
Універсального методу боротьби з контрабандою не існує!
Анатолій Амелін прокоментував “закон” про списання боргів кримчан перед банками України
The Russian Media Empire from the inside
Введення мита США на металопродукти небезпезчно для України
Стабілізація рейтингу Зеленського: чому підтримка партії влади перестала зростати
Скандальний «мюнхенський план»: Якщо свого немає, то з’являться чужі