» Новини » Експерт програми «Право» UIF Віктор Шишкін прокоментував Указ президента Зеленського щодо деяких питань забезпечення національної безпеки України

Експерт програми «Право» UIF Віктор Шишкін прокоментував Указ президента Зеленського щодо деяких питань забезпечення національної безпеки України

«При всій моїй ідеологічній і політичній упередженості щодо суддів Конституційного Суду України О. Тупицького і О. Космініна, які були призначені на ці посади президентом-зрадником Януковичем, я вважаю, що указ президента Зеленського № 124/2021 від 27 березня 2021 року є не лише антиконституційним, а й юридично-шкідливими для подальшого існування правової системи України.

Згідно з Конституцією України, всі органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина 2 статті 19). Додатково звертаю увагу – ЗОБОВ’ЯЗАНІ, а не можуть, тобто має місце імператив, прямий примус до відповідної поведінки.
Крім того, відповідно до приписів статті 106 Конституції України президент України має лише ті повноваження, які йому безпосередньо визначені Конституцією, що підтверджено додатково кількома рішеннями Конституційного Суду України усіх трьох скликань (послідовна тяглість позиції).
Конституція не містить такого повноваження у президента України як скасування указу будь-якого президента, навіть свого указу. Така конструкція поведінки уберігає від нормативного хаосу і правової невпевненості», — зазначив експерт.
Фото: Українська правда