Надія Коваль для short.media
Не сидіти й чекати, а діяти. Таку пораду можна дати українській владі на тему: як будувати мости з новою адміністрацією президента Франції. Ейфорія від перемоги проєвропейського кандидата та провалу Кремля вщухла, настав час прагматики та швидких ініціатив. Хто такий МАКРОН та чого від нього чекати?
МАКРОН ПРЕЗИДЕНТ. ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ?
Обрання президентом Франції Еммануеля МАКРОНА стало оптимальним варіантом для України з двох причин. По-перше, через неприйнятні для нашої країни позиції трьох інших кандидатів –ЛЕ ПЕН, МЕЛАНШТОНА та ФІЙОНА . По-друге, стратегічно проєвропейське налаштування МАКРОНА співпадає з загальними напрямками зовнішньої політики України, що також орієнтована проєвропейськи.
ЯКА МЕТА МАКРОНА?
Проєвропейськість МАКРОНА при ближчому розгляді не є повністю комплементарною українським цілям. Нового президента цікавлять передусім проблеми та подальша інтеграція ядра ЄС– країн «зони євро». Це вже створило певну напругу з країнами Східної Європи: МАКРОН критикував їх не лише через занепад демократії, а й в контексті економічних питань, зокрема перенесення на Схід виробництв.
ЧИ Є ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ УКРАЇНИ?
Прихильник вільної торгівлі всередині ЄС, МАКРОН водночас розглядав можливість запровадження певних обмежень для зовнішніх гравців та законодавче стимулювання купівлі європейських товарів. МАКРОН неодноразово підкреслював, що він проти подальшого розширення як ЄС, так і НАТО, що не відповідає стратегічним цілям України та загрожує стратегічним та безпековим вакуумом.
ЯКОЮ МАЄ БУТИ ПОЛІТИКА УКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ?
Слід виходити за рамки одного лише Мінського формату чи Нормандського процесу. Розпочати можна з покращення інвестклімату для залучення та утримання французьких інвесторів. Економічний складник зовнішньої політики для Франції є і залишиться одним з пріоритетних, тому без проривів у цій сфері сподіватися на позитивний злам у двосторонніх відносинах марно.
ЧОГО НЕ СЛІД РОБИТИ УКРАЇНСЬКІЙ ВЛАДІ?
Бути пасивною та вичікувати. МАКРОН найкраще знається на внутрішньому функціонуванні Євросоюзу та економічних механізмах, з інших питань його позиція поки формується. Тому активне нав’язування стосунків з командою та формування бачення щодо України є унікальним шансом хоча б мінімально скоригувати традиційну незацікавленість Франції регіоном Східної Європи
ЩО БУДЕ З «МІНСЬКОМ»?
МАКРОН займав позиції, близькі до позицій ОЛЛАНДА: необхідність виконання Мінських домовленостей для зняття санкцій. Втім налаштування ОЛЛАНДА щодо Росії пом’якшилося після терористичних актів листопада 2015.Кількамісячне сповільнення Мінського процесу, зумовлене очікуванням результату німецьких виборів восени, має стати шансом для української влади посилити власні позиції.
Вам також буде цікаво:
Пакистан направив елітні війська до Саудівської Аравії: чому це поганий сигнал для інвесторів?
Український інститут майбутнього оголошує конкурс на посаду виконавчого директора
Аналітичний центр Український інститут майбутнього презентував прогноз “виклики і можливості” на 2018 рік
Що буде з Порошенком?
ЯК ДОСЯГТИ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ?
Результати соціологічного дослідження на тему: «Актуальні питання рф»