В Україні відсутня політика на польському напрямку, – наголошує експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього Ілія Куса. Про це він пише на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук».
«Рефлексії в нашому інформаційному просторі з приводу виборів в Польщі свідчать про відсутність у нас зовнішньої політики. Всі ставлять одне й теж питання: чого нам тепер чекати? Відповідаю: щоб чогось очікувати, треба розуміти, чого ти хочеш. Чого ми хочемо від Польщі? Ми це розуміємо? У Варшаві розуміють, що ми розуміємо?
У теорії можна очікувати чого завгодно і від кого завгодно. Питання полягає в тому, для чого Україні Польща? Коли ми це збагнемо, легше буде зрозуміти, чого очікувати від того чи іншого кандидата на виборах, або оцінювати вигоду для України тієї чи іншої програми партії», – зазначає експерт UIF.
Від’їзд мільйонів українців до Польщі на полуницю, проживання чи навчання, наголошує він, – це не політика, а неконтрольований Україною процес.
«Цей процес Польща та інші країни Європи використовують, щоб вирішувати свої стратегічні завдання. При Анджеї Дуді цей процес поляки використовуватимуть й надалі, а, можливо, навіть з ще більшим завзяттям і зусиллями, адже міграційні питання посідають важливе місце в програмі президента. Ми можемо з цим щось зробити? На мій погляд, ні. Бо міграційна політика у нас розмита», – зауважує експерт UIF.
Без сформульованих націнтересів, підкреслює він, неможливо оцінити важливість будь-якої події для України, де б вона не відбулася.
«Журналісти не можуть оцінити вагомість події й не знають, що питати. Адже незрозуміло, на що або на кого Україна робить ставку, або які завдання перед нами стоять, і що з них в пріоритеті, а що ні.
Ось, наприклад, як Україна збирається будувати відносини з Польщею, в якій політика все далі зміщується вправо, причому як у правлячої партії, так і в опозиції? Чи є у нас бачення відносин з правими консервативними силами в Європі? Ні.
Поки у нас немає політики, ставити питання про очікування й надії за результатами виборів марно. Ба більше, без політики для нас будь-які вибори в інших країнах мало що значать», – підсумовує Ілія Куса.
Вам також буде цікаво:
Росія детально: події та тренди в РФ за минулий тиждень (15.10 – 21.10)
Український тиждень у Вашингтоні: УІМ приєднався до мобілізації світової підтримки для України
Вплив ПДВ на економіку України: Аналіз за останні роки
Кількість електромобілів в Україні зросте у 125 разів до 2030 року
Румунія починає головування в Раді ЄС
Чому Конституціоналізм в Україні не працює?