» Дебати UIF » “Швидка реінтеграція Донбасу – загроза державності України”

“Швидка реінтеграція Донбасу – загроза державності України”

У п’ятницю, 31 січня, відбулись “Дебати майбутнього”, організовані Українським інститутом майбутнього за класичним форматом проведення дискусійного форуму у стилі «Оксфордського клубу» на тему: “Швидка реінтеграція Донбасу – загроза державності України”.

Завершення війни на Донбасі – одне з основних очікувань українців і один із ключових пунктів передвиборчої програми президента Зеленського. Теза про те, що необхідно виходити з конфлікту, повертати людей і території, не викликає сумніву в більшості громадян країни і лідерів громадської думки. Однак часто в таких загальних твердженнях “диявол криється в деталях”. Ключовими питаннями є умови повернення контролю над Донбасом і глибина компромісів, на які може піти Україна. Не менш важливою в цьому процесі є швидкість, з якою можна собі дозволити рухатися шляхом урегулювання. Частина політиків і громадян говорить про те, що не можна втрачати ні хвилини, і заради швидкості можна бути більш гнучкими. Інакше – ризики для майбутнього існування України як держави зростають в рази. Інша частина суспільства погоджується з тезами про зростання ризиків, але пов’язує цю небезпеку із зайвим поспіхом у справі мирного врегулювання.

Для когось поспіх – це необхідність, а для когось – виклик. Хтось закликає не квапитись та обдумувати кожен крок, а хтось вважає, що не варто втрачати час на довготривалі стратегії. Всі за мир, але уявлення про мир різні. На чиєму боці правда?

Чи потрібно реінтегрувати Донбас в найкоротші терміни? Чи дасть це очікувані результати? Наскільки безболісним буде такий шлях?

UIF вирішив розставити крапки над “і” та провести публічні дебати на цю тему із компетентними спікерами, професійним ведучим та якісною аудиторією.

Дебати відбулися між двома панелями спікерів – тих, хто вбачає загрозу у швидкій реінтеграції Донбасу і тих, хто вважає, що термінове повернення тимчасово окупованих територій – найефективніший шлях.

Спікери панелі ПРОТИ впевнені, що не можна втрачати ні хвилини і заради швидкості можна бути більш гнучкими. Спікери панелі ЗА наголосили, що лише продумана та повільна реінтеграція допоможе у справі мирного врегулювання.

Спікери ЗА: Ігор Ліскі та Ольга Айвазовська
Спікери ПРОТИ: Сергій Тарута та Наталя Королевська

Почесним гостем, який відкрив дебати був український державний діяч Євген Марчук. Модератором дебатів виступив Андрій Куликов, фаховий ведучий, який впродовж багатьох років був обличчям “Свободи слова” на ICTV.

З аргументами спікерів пропонуємо ознайомитись тут

 

  

 

Залишити Коментар