Эксперт Украинского института будущего по международной политике анонсировал самые важные события, которые должны состояться в России, ЕС и на Ближнем Востоке, на протяжении 19-26 марта 2018 года.
Россия
Владимир Путин после победы на выборах выступит с иннаугурационной речью. Слова, которые провозгласит российский президент, обусловят курс Кремля на дальнейший период, последний, очевидно, период правления Путина.
От речи Путина будет зависеть:
- кто сменит его на посту после того, как он уйдет,
- кто займет должность премьер-министра,
- продолжаться ли кадровые перестановки в администрации (замена представителей «старой гвардии» на новых чиновников из Москвы), начавшиеся в 2017 году.
Далее — текст на украинском языке.
Читайте також У США новий скандал навколо команди Дональда Трампа та зв’язків з Росією
У Італії окресляться контури нової коаліційної угоди. Нещодавно лідер партії «Ліга» Маттео Сальвіні погодився на участь у коаліції правого «Руху 5 зірок» на чолі з Луїджі ді Майо. Хто з них стане новим головою уряду – невідомо, але так само під питанням лишається участь у коаліції партії «Вперед, Італія!» Сільвіо Берлусконі.
Німеччина та Франція мають визначитися, як відповідати на «хімічний інцидент» у Великій Британії з отруєнням колишнього розвідника Сергія Скрипаля. Обидві країни розглядають варіант запровадження нових санкцій або посилення вже наявних.
Читайте також Німецький «шатдаун»: чому Ангела Меркель не може домовитися про коаліцію і чим це загрожує Україні?
У Великій Британії на тлі отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля та загострення британсько-російських відносин, посилиться політична боротьба між урядом Терези Мей і опозиційною Лейбористською партією. Все відбуватиметься довкола питання перемовин з ЄС щодо виходу Британії зі складу Союзу через призму нових викликів у галузі безпеки та оборони, про які заявляла Тереза Мей.
Читайте також Євросоюз припинив прикордонну співпрацю з Україною: чому це лише початок?
США
Скандал навколо генерального проектора США Джеффа Сешнса загострюватиметься. Нещодавнє звільнення з посади колишнього заступника директора ФБР Ендрю МакКейба за день до його звільнення на пенсію породило політичний скандал. Сешнса звинуватили у тому, що він усунув з посади МакКейба з політичних міркувань, оскільки той брав участь у розслідуванні зв’язків Дональда Трампа з Росією. Варто очікувати посилення тиску на Джеффа Сешнса та публікацій нових свідчень проти нього, зокрема щодо його виступу на слуханнях у Сенаті у листопаді 2017 року, коли він заперечував зв’язки команди Трампа з росіянами. Вочевидь, на цьому тижні критики президента й надалі педалюватимуть цю тему, щоб підірвати вплив генпрокурора як ключового гравця президента.
Читайте також США хочуть додати свого союзника Пакистан до списку держав-спонсорів тероризму: коли все пішло не так?
Близький Схід
В Ірані розглядатимуть питання «ядерної угоди» від 2015 року, підписаної між Тегераном і шісткою міжнародних посередників. Нині президент США Дональд Трамп — один з найбільших критиків угоди і намагається її розвалити. Однак проти цього виступають інші підписанти – ЄС, Китай і Росія. Це загрожує посиленню протистояння між США та Європою. Брюссель має вирішити, чи піддаватися тиску Вашингтона і підтримати його пропозиції, або ж відмовитися і вступити у пряму конфронтацію зі США у питанні ядерної угоди.
У Сирії урядові війська завершать основні бойові завдання у регіоні Східна Гута під Дамаском. Вони мають зайняти останні найбільш укріплені позиції антиурядових сил в урбанізованих східних передмістях столиці, решта територій має здатися без бою у межах угоди про евакуацію. Цей тиждень не позначиться завершенням битви за Східну Гуту, але підсумує її проведення.
Туреччина завершить операцію «Оливкова гілка» та визначиться, що робитиме далі: наступатиме на схід на місто Манбідж чи зупиниться і вступить в переговори зі США та Росією.
Читайте також Франція очолює реформістську політику ЄС: новий міграційний закон Макрона
У Ізраїлі триватимуть перемовини в межах правлячої коаліції щодо того, чи оголошувати дострокові парламентські вибори у червні чи лишатися при владі у нинішньому форматі до 2019 року, коли мають пройти чергові вибори. Причина – корупційний скандал навколо прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху та скандал стосовно призову на військову службу ортодоксальних євреїв. Відповідь на це питання коаліція в Ізраїлі надасть вже 19-25 березня.
Читайте також Неоосманський ісламізм у Туреччині: які нові вороги загрожують Ердогану?
У Єгипті 26 березня загостриться передвиборча президентська кампанія . Посилиться антитерористична операція єгипетських сил на Синайському півострові, а також закручуватимуться гайки у ЗМІ. Для Єгипту цей період стане ключовим для визначення меж стійкості країни після виборів президента, на яких, вочевидь, переможе нинішній глава держави Абдель-Фаттах Ас-Сісі.
В Іраку в центрі уваги буде питання ухвалення федерального бюджету. Частина депутатів виступатимуть проти закладання в бюджет виплат курдським бійцям «пешмерга» і держслужбовцям Курдистану. Крім того, через тяжку економічну ситуацію, ресурсів на ці виплати вкрай мало. Парламент нарешті ухвалить бюджет. Від нього залежать подальші стосунки між Багдадом та Іракським Курдистаном.
Запросити експерта на інтерв’ю можна за телефоном +380635860215.
Аби обговорити теми:
Підписуйтеся на Ukrainian Institute for the Future у Facebook.
Канал експертів у Telegram.
Обговорення матеріалів — у неформальній закритій групі Форум Українського інституту майбутнього (UIF).
Читайте також Аналітик-міжнародник Ілія Куса приєднався до Українського інституту майбутнього
Вам також буде цікаво:
Hyperloop в Украине: почему сейчас это невозможно
Если Украине не дадут Javelin
Венгрия заявила о блокировании Украины из-за языка: реакции экспертов UIF
Назарбаев торгует картой Донбасса
Обучение в Новой украинской школе: через “хочу” или через “должен”
Радость познания vs учебный план: как современные родители находят баланс в образовании