» Дебати UIF, Новини » Дебати про майбутнє: Енергетика майбутнього

Дебати про майбутнє: Енергетика майбутнього

“Українські енергетики відрізняються від енергетиків всього світу тим, що вони вміють зараз найкраще у світі відновлюватись за будь-яких умов” – Ольга Бабій

Український інститут майбутнього розпочав новий цикл зустрічей “Дебати про майбутнє”. Перша зустріч була присвячена актуальній темі сьогодення – енергетиці. Росія хоче знищити нашу енергосистему, змусити нас піти на поступки щодо питань заморозки конфлікту, припинення вогню, але ми готові до всього.
Провідні експерти галузі зібралися, щоб обговорити виклики і можливості, які постають перед енергетичним сектором України.

Спікерами заходу були:

🔹 Ольга Бабій – експертка в управлінні енергетичними ресурсами, членкиня НКРЕКП. Професійно займається регулюванням та розвитком енергетичного сектора України.

🔹 Станіслав Ігнатьєв – аналітик енергетичних ринків, консультант з питань енергетичної безпеки та стійкості. Відомий експерт у прогнозуванні розвитку енергетичних систем.

🔹 Артем Некрасов – представник ГарПок (Гарантований покупець), фахівець з питань розвитку ринку електроенергії та державної підтримки відновлюваної енергетики.

🔹 Андріан Прокіп – експерт з енергетики, дослідник енергетичних ринків та сталого розвитку. Спеціалізується на аналізі енергетичних стратегій та переходу на чисті джерела енергії.

🔹 Віктор Куртєв – експерт з інвестицій та фінансування енергетичних проєктів. Має досвід у розробці стратегій залучення капіталу для енергетичних інновацій.

🔹 Анатолій Амелін – модератор заходу, співзасновник і виконавчий директор Українського інституту майбутнього (UIF), експерт у галузі економічного розвитку та інвестицій.

Головні акценти обговорення:

1.     Наскільки ми готові до зими?

  1. Якої має бути модель енергетичної системи України після війни?

Наскільки ми готові до зими?

Це саме те питання, яке хвилює всіх: як українських громадян, так і  український бізнес. Експерти дали аналіз енергосистеми України перед початком опалювального сезону. Отже, ми зайшли в опалювальний сезон:

●      з запасами газу в сховищах. І це в основному газ власного видобутку;

  • з підготовленими об’єктами теплокомуненерго;
  • і, як не дивно, з певним обсягом когенераційних установок, які були побудовані у рекордно низькі строки – за 6 місяців! (Зазвичай такі проєкти в Європі реалізуються від двох років);
  • триває величезна кількість проєктів, які будуть введені в експлуатацію до грудня місяця;
  • український бізнес також адаптується до викликів і активно інвестує у власну генерацію.

Таким чином, висновок експертів: зиму ми пройдемо, все буде добре!

Якої має бути модель енергетичної системи України після війни?

Ця частина дискусії була присвячена перспективам енергетичної трансформації.

Ми всі розуміємо, що модель системи, яка була до вторгнення, вже не буде відтворена. Закінчення війни призведе до відновлення економічної активності, частина людей повернеться, а отже буде зростати попит на електроенергію і в приватному секторі, і в бізнесі.

  • Якою ж має бути наша енергосистема на наступні 10-15 років?
  • Як відновлювати енергосистему, зруйновану ворогом, з орієнтацією на сталий розвиток?
  • Які стратегії необхідні для розвитку відновлюваної енергетики та інтеграції сучасних технологій?

Під час дебатів, експерти обговорювали і дали відповідь на велику кількість гострих питань: запис трансляції дебатів

Основні висновки:

Україна демонструє світу унікальний досвід швидкого відновлення та адаптації енергосистеми в умовах війни. Попри значні виклики, країна не лише тримає удар, але й будує фундамент для енергетичної незалежності та сталого розвитку в майбутньому.

Перша зустріч стала стартовим майданчиком для діалогу між експертами, бізнесом та суспільством про ключові аспекти енергетичного розвитку України.

Дякуємо всім, хто долучився до цього важливого обговорення! Наступна тема дебатів буде анонсована незабаром.