Джерело: “Інтерфакс”.
За результатами 20-ти років експлуатації, бетонні дороги виявилися на 40% дешевшими за асфальтні, якщо брати до уваги необхідність капітального ремонту останніх кожні 6-12 років.
Про це повідомив директор програми “Інфраструктура майбутнього” аналітичного центру “Український інститут майбутнього” Володимир Шульмейстер під час виступу на засіданні Комітету з питань транспорту у Верховній раді.
За його словами, Інститут провів дослідження для порівняння економічного ефекту будівництва 1 тис. км доріг для 1-ї та 3-ї категорій (чотири та дві смуги відповідно).
“Позитивний макроефект від будівництва асфальтних доріг на рік становить $11 млн і $16 млн відповідно. До 2030 року це буде $193 млн і $286 млн приросту до ВВП відповідно”, — повідомив В.Шульмейстер на засіданні транспортного комітету в Києві у вівторок.
Аналогічні розрахунки Інститут провів для будівництва доріг з цементобетону.
“Щороку при тих же вступних даних від будівництва бетонних доріг ми отримуємо $128 млн і $380 млн відповідно, до 2030 року — $1,6 млрд і $ 5 млрд відповідно”, — повідомив експерт.
Він пояснив, що така різниця пов’язана з відсутністю у цементному покритті бітуму, який Україна змушена імпортувати.
“Імпорт бітуму чинить вкрай негативний вплив, що тягне за собою всю економіку”, — зауважив В.Шульмейстер.
Крім того, за словами представника Інституту майбутнього, економія палива при користуванні цементобетонними дорогами становить від $35 млн до $305 млн в рік. Також експерт наголосив на важливості переходу на цементобетонні дороги в південних регіонах, де висока інтенсивність припортового руху призводить до швидкого знищення доріг.
Вам також буде цікаво:
Андріан Прокіп приєднався до Українського інституту майбутнього
Перемога Рютте в Нідерландах – добрий знак для України
Kremlin Towers. Who will share Putin`s legacy?
Країна-контрабандист: як Білорусь продає озброєння через ОАЕ?
Осінь Макрона. Реформи для Франції та Європи
Українська контрабанда зростає швидше, аніж українська економіка