Завантаження Події

« Всі Події

  • Це подія пройшло.

«Харківські угоди» як підстави до притягнення до кримінальної відповідальності

23.03.2021 @ 12:00 - 13:00 EET

Український інститут майбутнього запрошує журналістів на пресланч на тему: «Харківські угоди» як підстави до притягнення до кримінальної відповідальності», який відбудеться у вівторок, 23 березня, о 12:00, у приміщенні Українського інституту майбутнього (пров. Памви Беринди,6).

Знову на порядку денному українського суспільства — так звані «Харківські угоди». РНБО оприлюднило рішення щодо звернення до СБУ на предмет відкриття кримінального провадження за державну зраду при ратифікації цих угод 27 квітня 2010 року.

Відповідно до Конституції України, народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.
Експерт програми «Право» Українського інституту майбутнього Віктор Іванович Шишкін на момент підписання так званих «Харківських угод» був суддею Конституційного суду України. Коли КСУ відмовився тлумачити припис Конституції України, згідно якого «не допускається розташування іноземних військових баз на території України», Віктор Шишкін у своїй «Окремій думці» виклав, чому саме в КСУ не було підстав відмовляти у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним подання народних депутатів. А у своїй книзі «Чому я був проти» він наголосив, що, якби більшість суддів КСУ стояла б на патріотичних позиціях і мала перспективне державницьке мислення, за таких умов, можливо, і не дійшло б до окупації Криму московськими військами в 2014 році».

Тож якою може бути кваліфікація діянь осіб, які брали безпосередню участь як у підготовці, так і у легітимізації цих угод та чи можлива їхня не тільки політична, а й кримінальна відповідальність?
Про це, а також про те, що цікавить українське суспільство в контексті даної теми, ми пропонуємо журналістам поговорити з Віктором Шишкіним за участі директора Програми “Право” Українського інституту майбутнього Олександра Чебаненка.

📋Реєстраційна форма для журналістів: https://docs.google.com/…/1rPNClj2…/edit

🗝Чекаємо на вас в Українському інституті майбутнього!

🎥Пряма трансляція заходу відбудеться на нашій Фейсбук-сторінці.

Деталі

Дата:
23.03.2021
Час:
12:00 - 13:00